Ana Sayfa Urfa Haberleri TAŞERON İŞÇİLER İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPTI

TAŞERON İŞÇİLER İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPTI

Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıp Fakültesinde çalışan Taşeron işçiler maaşlarını geç aldıklarını ileri sürerek iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2014 Cuma 19:24
TAŞERON İŞÇİLER İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPTI

 Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıp Fakültesinde çalışan Kamu Şirket Personelleri Derneği üyesi işçiler hastane bahçesinde bir araya gelerek iş bırakma eylemi yaptı. Çalıştıkları hastane bahçesinde slogan atarak maaşlarını düzenli alamadıklarını ileri süren işçiler iki saat boyunca polikliniklere çıkmayarak iş bıraktı.

Kamu Şirket Personelleri Derneği Genel Başkanı Hakan Aydın, ayın 21’i olmasına rağmen bu güne kadar işçilerin maaşlarını alamadıklarını ifade ederek bu ayıbın yöneticilerin olduğunu söyledi. Aydın, “Hastanede maaşlar sürekli olarak aksatılmaktadır. Üniversite rektörü ile görüşmemize rağmen buna bir çözüm bulunamadı. Bu gün ayın 21’i ama hala işçiler maaşlarını alamadılar. 21 gündür işçinin cebinde para yoktur. Biz bu sorunların ortak bir şekilde çözülmesini istiyoruz. Bu ayıp bizim değil yöneticilerin ayıbıdır” diye konuştu. Yaklaşık iki saat süren eylem işçilerin görev yerlerine dönmeleriyle son buldu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star