Ana Sayfa Urfa Haberleri TAŞERON İŞÇİLERİNDEN MUMLU EYLEM

TAŞERON İŞÇİLERİNDEN MUMLU EYLEM

ŞANLIURFA’da, kamu kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler, kadro taleplerini dile getirmek için hastane bahçesinde mumlu eylem yaptı.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2014 Çarşamba 11:44
TAŞERON İŞÇİLERİNDEN MUMLU EYLEM

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları ve Hastanesi bahçesinde akşam saatlerinde toplanan 20 taşeron işçi, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesi için mumlu eylem yaptı. Kadro taleplerini içeren pankart ve dövizler taşıyıp, sık sık slogan atan işçiler adına (KAŞİP) Kamu Şirket Personelleri Derneği Genel Başkanı Hakan Aydın, yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu:


"Bu gün burada eylem yaptığımız için utanıyoruz. Taşeron işçilik sistemi hukuka aykırı insani ve vicdani olmayan bir sistemdir. Bu sistem içerisinde işten atılmalar çok kolay oluyor. Türkiye’de taşeron işçilerini koruyan ciddi bir yasama organı yoktur. Bu ülkenin kadroları nereye gidiyor. Bir kaç gün önce çocuk hastanesinde yönetimin itirazlarına rağmen işten çıkarılan kardeşlerimizin bu sistemin kurbanları olduğunu hepinize duyurmak istiyoruz. Bu eylemi yaptığımız için güvenlik personellerin fotoğraf çekip işçileri fişliyor."


Taşeron işçiler, açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star