Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA

TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA

Bayram tatilini Ege ve Akdeniz'de geçiren tatilciler, dönüşe geçti. TEM Otoyolu'nun güney şeridi, İstanbul yönüne trafiğe açıldı.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2012 Salı 17:44
TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA

Çanakkale Boğazı'nı kullanarak İstanbul ve Trakya yönüne giden tatilciler, Çanakkale ve Lapseki iskelelerinde yoğunluk oluşturdu.


Bayram tatilini Ege ve Akdeniz yörelerindeki tatil merkezlerinde geçirip, bayramın son gününde dönüşe geçen tatilcilerin araçları, zaman zaman iskelelerde uzun kuyruklar oluşturdu. Araç yoğunluğu nedeniyle şehir merkezindeki trafikte de aksamalar yaşandı.
Yaşanan yoğunluk nedeniyle, Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasında yolcu ve araç taşıyanferibotlar, yoğunluğu eritebilmek amacıyla sefer saatini beklemeden dolduğunda hareket ediyor.


Yetkililer, Çanakkale ile Eceabat arasında 5, Gelibolu ve Lapseki arasında da 5 olmak üzere toplam 10feribotun aralıksız çalıştığını bildirdi.


Topçular-Eskihisar arasında deniz ulaşımını sağlayan feribot iskelesinde de yoğunluk dolayısıyla araç kuyrukları oluştu. Tatillerini Ege ve Akdeniz'de geçiren tatilciler sabah saatlerinden itibaren Yalova'da bulunan Topçular Feribot İskelesi'ne gelirken, İDO tarafından yoğunluk nedeniyle feribot sayıları arttırıldı.


Normal dönemlerde 8 olan feribot sayısı dönüş yoğunluğu nedeniyle 16'ya çıkartılınca, geçmiş yıllarda yaşanan kilometrelerce uzunluktaki kuyruklar bu yıl yaşanmadı.
Yetkililer, bayramın ikinci gününde 8 bin aracın Eskihisar'a geçtiğini, bugün ise bu sayının 12 bini bulduğunu belirterek ''Gün boyunca bu sayının 25 bini bulmasını bekliyoruz. Ancak bu yoğunluğu hesaba katarak feribot sayısını artırdık. Araçlar çok fazla beklemeden vapura biniyor. Zaman zaman köprüde kuyruk oluyor ancak vapur sırasında çok uzun beklenmiyor'' diye konuştu.


TEM'de dönüş için önlem

Araç yoğunluğunun azaltılması amacıyla TEM Otoyolu'nda Uzunçiftlik turnikelerinden itibaren güney şeridi İstanbul yönüne gidecek sürücülerin kullanımına açıldı.


Otoyolun güney şeridinin de İstanbul yönüne açılmasıyla, 6 şeride çıkan otoyolda araç yoğunluğunun azaldığı gözlendi.


İstanbul'dan Ankara yönüne giden araçlar da trafik polislerince D-100 karayoluna yönlendiriliyor.


Otoyolun çeşitli noktalarında görev yapan polis ekipleri, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık