Ana Sayfa Urfa Haberleri Tatlıses davası küfürlü Başladı

Tatlıses davası küfürlü Başladı

İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırıya ilişkin, 9'u tutuklu 12 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması küfürlerle başladı

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 12:59
Tatlıses davası küfürlü Başladı
Çağlayan'daki İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Mahkeme Başkanı Gökmen Demirci'nin iddianameyi özetleyerek okumasının ardından davanın bir numaralı sanığı Abdullah Uçmak savunmasının alınması için sanık kürsüsüne alındı. Başkan Demirci, tutuklu sanık Uçmak için baro tarafından atanan bir avukat bulunduğunu ifade etti. Bunun üzerine Uçmak "Ben kendimi savunurum" dedi. "Bir şey anlatmak istiyorum" diye sözlerine başlayan Uçmak, Müslüman olduğunu ve inancına yeryüzünde 4 melek olduğunu bunlardan Azrail'in ise vadesi dolan kullarının canını almakla görevli olduğunu belirtti. Uçmak'ın bu sözler üzerine Başkan Demirci, "Dini konuları vaaza dönüştürmeyelim. Bunların konumuzla ilgisi yok" diyerek Uçmak'ı uyardı.

KÜFÜR ETTİ DURUŞMADAN MEN EDİLDİ

Sanık uçmak ise "Var efendim. Savcı Bey saçma sapan bir iddianame hazırlamış, şerefsiz bir terörist olarak yargılanıyorum" dedi. Ardından Tatlıses'e hareket eden Uçmak'ı Başkan Demirci uyararak, "Burası kimseye hakaret etme yeri değildir. Adaba uygun şekilde konuş" dedi. Uçmak ise "15 yıldır hakim karşısına çıkıyorum. Böyle bir şerefsizlikle karşılaşmadım" dedi ve İbrahim Tatlıses'e yönelik küfürlü sözlerine devam etti. Bunun üzerine mahkeme başkanı duruşmaya ara verdi. Aranın ardından Mahkeme Başkanı Gökmen Demirci, Abdullah Uçmak'ın bugünkü duruşmadan men edildiğini açıkladı. Bir sonraki tutuklu sanık Ersin Altun'un savunmasının alınmasına geçildi. (Hürriyet)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık