Ana Sayfa Urfa Haberleri TATLISES'İN TÜRKÜSÜ, TBMM'YE TAŞINDI!

TATLISES'İN TÜRKÜSÜ, TBMM'YE TAŞINDI!

İmparator Tatlıses'in söylediği '65 yaş' türküsü şikâyet konusu oldu. Antalya'da yaşayan bir kadın TBMM'ye türküyle ilgili başvuru yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2014 Perşembe 10:49
TATLISES'İN TÜRKÜSÜ, TBMM'YE TAŞINDI!

 

İbrahim Tatlıses’in seslendirdiği, “65 yaş” türküsü şikâyet konusu oldu. TBMM’ye başvuran Ş.S. adlı bir kadın, minibüste dinlediği bu türkünün kadınlara hakaret edip aşağıladığını savunarak yasaklanmasını istedi.

MİNÜBÜSTE İSYAN
Antalya’da yaşayan Ş.S. adlı kadın, TBMM’ye ilginç bir şikâyet başvurusu yaptı. Minibüste giderken Tatlıses’in, “yaş 65” türküsünün çalınmaya başlandığını belirten Ş.S., arabadaki bütün kadınların şoföre tepki göstererek müzik çaları kapatmasını istediklerini anlattı.
"YASAKLANMASINI İSTİYORUM"
Ş.S. başvurusunda, “Kız çocuklarına 10 yaşından itibaren erkeklerin bakış açısını anlattığını sanan bu türkünün yasaklanmasını istiyorum” dedi. TBMM Dilekçe Komisyonu, Ş.S.’nin başvurusunu işleme koyarak, Tatlıses’in bu türküsünü dinleyip sözlerinde kadınlara hakaret bulunup bulunmadığını inceledi. Komisyon, konunun Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yetkileri dâhilinde olduğuna hükmetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star