Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel TBMM TOPLANAMADI

TBMM TOPLANAMADI

CHP'nin, TBMM Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantı çağrısı, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için düştü.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2012 Salı 18:18
TBMM TOPLANAMADI

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, saat 15.00'te birleşimi açarak, yoklama için 5 dakika süre verdi.


Bu sırada, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce yerinden kalkarak, Yakut'un tutumu hakkında söz istedi. TBMM Başkanvekili Yakut, yoklamayı başlattığını dile getirerek, ''Siz konuşun'' dedi.


CHP'li İnce, ayağa kalkarak, daha önceki bazı birleşimlerde yoklama yapılmadan Genel Kurul'un açıldığını ifade ederek, ''8 milletvekili, Başbakan'ın 'devlet içinde devlet' dediği özel mahkemeler tarafından tutuklu. 1 milletvekili PKK'nın tutsağı, böyle bir durumda siz ne hakla yoklama yapıyorsunuz, milletvekilleri özgür iradeleriyle buraya gelebiliyor mu da yoklama yapıyorsunuz?" şeklinde konuştu.


İnce, tepkisini, ''Bu Meclis'ten kaçmayın, Oslo'da görüşeceksiniz, Kandil'de görüşeceksiniz. TBMM'den kaçacaksınız, yazıklar olsun diyorum, yuh olsun diyorum'' sözleriyle sürdürdü.
Elektronik cihazla yapılan yoklama sonucu, toplantı için gerekli 184 milletvekiline ulaşılamadı. Bunun üzerine Yakut, CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısının düştüğünü belirtti.
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasına da değinerek, ''Tunceli Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Aygün'ün demokrasi ve milli iradeye tahammülü olmayan bölücü terör örgütü tarafından kaçırılmasını milletimiz ve milletvekillerimiz adına şiddetle kınıyorum. Eli kanlı terör örgütüne destek veren, koruyan veya sempati ile bakanlar da milletin temsilcilerinin hedef alınmasının vahametini görmeli ve bir an önce bu yanlıştan dönmelidirler. Bölücü terör asla hedefine ulaşamayacaktır.''
Yakut daha sonra 1 Ekim Pazartesi günü toplanmak üzere birleşimi kapattı.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık