Ana Sayfa Ekonomi TBMM'NİN GÜNDEMİ GECEKONDU

TBMM'NİN GÜNDEMİ GECEKONDU

Meclis, bu hafta önemli düzenlemeler için mesai yapacak.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2012 Pazartesi 23:24
TBMM'NİN GÜNDEMİ GECEKONDU
TBMM Genel Kurulu, haftaya denetimle başlayacak. Genel Kurul, 13 Mart Salı günü sözlü soruların yanıtlanmasının ardından önemli bir düzenlemeyi ele alacak.

''Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Yasa Tasarısı'', temel kanun olarak bölümler halinde görüşülecek.

Tasarıyla, gecekondu sahibine konut verilinceye ve konut yapmak üzere arsa tahsisi yapılıncaya kadar gecekondusu yıktırılamayacak. Bir alan; belediyenin talebi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunun kararıyla kentsel dönüşüm ve gelişim alanı olarak ilan edilecek.

Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu kapsamında bulunan yerler de Bakanlar Kurulu kararıyla bakanlığa veya TOKİ'ye bedelsiz devredilebilecek. Afet riski taşıyan yerleşim merkezlerindeki aileler, orman veya mera vasıflı alanlara ve Hazine'nin özel mülkiyetinde olan yeni yerleşim yerlerine yerleştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Atatürk Kültür Merkezi alanı ve bu alanda bulunan tesis ve binalarla ilgili her türlü tasarrufta bulunabilecek.

Genel Kurul, 13 Mart Salı günü 15.00-20.00, 14 Mart Çarşamba ve 15 Mart Perşembe günleri ise 13.00-20.00 saatleri arasında çalışacak.

-Komisyonlar-

TBMM'de ihtisas komisyonları da gündemlerindeki konuları görüşecek.

Zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran yasa teklifinin görüşmeleri, bu hafta da Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda devam edecek.

Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı, 13 Mart Salı günü Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda görüşülecek.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star