Ana Sayfa Urfa Haberleri TEGV'in GÖNÜLLÜLERİ KÖYDEN KÖYE KOŞUYOR

TEGV'in GÖNÜLLÜLERİ KÖYDEN KÖYE KOŞUYOR

Kalkınma Bakanlığı Bünyesinde Şanlıurfa Valiliği ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan gönül Eğitim parkı tarafından yürütülen SODES Gönül Köyü Projesi Urfa’nın etrafını eğitimle sarıyor.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2014 Cumartesi 17:15
TEGV'in GÖNÜLLÜLERİ KÖYDEN KÖYE KOŞUYOR

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi illerinde, sosyal imkânlara erişimi sağlamak için yerel kaynak sağlamak amacıyla uygulanan Sosyal Destek Programı’na (SODES) “Gönül Köyü” isimli projemizle başvurduk.

Bu proje kapsamında 7 tane Köy okulu (Kaplan, Payamlı Kalecik, Şenocaklar, Gürpınar, Ulucanlar, Sayburç, Hamurkesen ) İlköğretim okulları ile çalışılıyor şu ana kadar 6 köy okulunu bitirildi, son köy olan Hamurkesen İlköğretim Okulunda çalışmalar devam etmektedir.  Bu projede Gönüllüler aracılığı ile yaklaşık olarak 1900 Çocuğa ulaşıldı. Proje kapsamında, Şanlıurfa Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkı gönüllülerinin, merkeze bağlı 7 köy okuluna giderek, her okulda yaklaşık 1 ay süreyle; çocukların okuma becerilerini,  grup çalışmalarına aktif katılımlarını, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri kısa süreli etkinlikler ve kültürel/sanatsal faaliyetler gerçekleştirmeleri planlanmıştır.

Gönül Köyü projesinde Eğitim Koordinatörlüğü yapan Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı Eğitim sorumlusu AZİZ ÇİTGEZ yaptığımız proje gayet başarılı geçiyor ve bu başarıya karşılık Şanlıurfa Valiliği, Eğitim Parkımıza bir jest yapıp Halı sahamızı onardılar. Halı saha onarımı için Şanlıurfa Valiliğine ve bizden desteklerini esirgemeyen Vali yardımcımız Sayın Ramazan SEÇİLMİŞ’e teşekkür ederiz. Köydeki çocuklara TEGV’in eğitimlerini ulaştırmaktan dolayı mutluyuz. Bu projede bize destek veren ve desteklerini esirgemeyen Gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür eder Şükranlarımızı iletiriz. Eğitim sorumlusu AZİZ ÇİTGEZ amacımız nice projelerle Şanlıurfa’nın Eğitimine katkı sağlamak ve daha çok çocuğa ulaşıp onların Eğitim ve Öğretimlerine Katkıda bulunmaktır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star