Ana Sayfa Urfa Haberleri Tek Adım Değil Bakkal Dükkanı

Tek Adım Değil Bakkal Dükkanı

Tek Adımda Hizmet Birimi’ adı altında hizmet vermeye çalışan Yeşilkart bürosu, işlem yapmak için vatandaşı kurumlar arasında mekik dokumaya zorlarken birimin yeni yeri bürodan çok bakkal dükkanını andırıyor

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2011 Salı 22:45
Tek Adım Değil  Bakkal Dükkanı
Topçu Meydanı Projesi çerçevesinde yıkılan ve Şanlıurfa Ticaret Merkezi’ne (ŞUTİM) taşınan Tek Adımda Hizmet Birimi Yeşil Kart Bürosu, vatandaşı deyim yerindeyse isyan ettiriyor. ‘Tek Adımda’ ibaresiyle tüm hizmetlerin yapıldığının açıklandığı Yeşil Kart Bürosu’nda küçük bir işlem için vatandaş il genelindeki hemen hemen tüm kurumlara gönderilirken, konu hakkındaki şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Bakan Faruk Çelik’in düzenlenen törenle yıktığı büronun toptancılar arasındaki yeni yeri de adeta bir bakkal dükkanını andırıyor.

Türkiye’de yeşil kart sayısında 638 Bin 355 ile birinci sırada yer alan Şanlıurfa’da yaşanan bu manzaraya tepki gösteren vatandaşlar “Urfa’da insana verilen değer bu olsa gerek. Fakirin en uğrak yeri olan Yeşilkart bürosu, kenti tanıyan birinin dahi zor bulacağı bir yere taşındı. Üstelik tek adımda hizmet deniliyor ama küçük bir işlem için şehrin diğer ucundaki başka bir kuruma gönderiliyoruz. Fakir vatandaşa yapılan bu işkencenin vebalini kim çekecek bilemiyoruz ama sorunun bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz” diye konuştular.

Yan yana sıralanmış 3 dükkan içinde hizmet almaya çalışan büroda yaklaşık 70 kişinin çalıştığı öğrenildi. Kentin birçok semtinden Yeşil kart bürosuna gelebilmek için 4 kez minibüse binmek zorunda kalan fakir vatandaş, “Maddi durumumuz olmadığı için zaten yeşil kart alıyoruz. Yakubiye, Bağlarbaşı, Karaköprü gibi semtlerden gelen insanlar 4 kez minibüse binmek zorunda kalıyor. Büro buraya taşınırken kimse bunu düşünmedi mi?” diyerek tepki gösterdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star