Ana Sayfa Urfa Haberleri TEK BAŞINA İLKEL YAŞAM

TEK BAŞINA İLKEL YAŞAM

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden 4 çocuk babası Zübeyir Yılmaz, şehir ortamından sıkılınca ilçe merkezinden kilometrelerce uzak olan çorak arazide tek başına yaşamaya başladı.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2015 Pazartesi 10:52
TEK BAŞINA İLKEL YAŞAM

Yıllarda Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden Zübeyir Yılmaz, ilçe ortamından kilometrelerce uzaktaki ıssız bir arazide ilkel bir yaşamı tercih etti. Bir ağaç dibine kurduğu derme çatma barakada günlerini ve gecelerini geçiren Yılmaz, şehir ortamından sıkıldığı için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Yılmaz, “Şehrin gürültüsü ve havasına dayanamadım. O ortam beni çok sıkıyordu. Ben burada ilkel olarak yaşamayı tercih ettim. İzmir'de gittim başka illere de, varlıklıydım da. Evim vardı, arabam vardı. Hepsi gitti. Burada yaşamaya kararlıyım. Bir 10 yıl daha ancak yaşarım diye düşünüyorum. Tek isteğim bu çorak araziyi ağaçlandırmak. Bana imkan verilirse bütün çorak topraklara ağaç dikmek istiyorum. Üç ayda bir aldığım özürlü maaşı bana yetmiyor. Ancak, su yok, buralara binlerce ağaç dikmek istiyorum. istesem de sulama sistemi olmadan olmuyor. Taşıma suyuyla bu dere yeşillenmez. Bu nedenle yetkililerden yardım bekliyorum” dedi. 


Zübeyir Yılmaz, ayrıca gündüzleri yaşadığı yerin etrafına ekmiş olduğu otları yetiştirip beslediği tavşanların yiyecek ihtiyacını karşılıyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-10-08 03:29:05Fadime

    Eskiden köyden kente göç vardı. Şimdi herkesin gönlünde doğa ve toprakla iç içe bir yaşam hayali var. Keşke emekliler için planlı şekilde küçük köyler kurulsa, hem büyükşehirler biraz olsun boşalır, hem bu insanlarımız daha mutlu bir hayat sürer.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık