Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Ekonomi Tek kusurumuz cari açık

Tek kusurumuz cari açık

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Bizim tek kusurumuz cari açık'' tespitinde bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2011 Perşembe 15:09
Tek kusurumuz cari açık
Dünya Ticaret Örgütünün (DTÖ) 8'inci bakanlar konferansına katılan Zafer Çağlayan ''Her güzel kızın kusuru vardır, bizim tek kusurumuz da cari açık'' tespitinde bulunarak açığın düşürülmesinde hazırlıkları son aşamaya gelen yeni teşvik paketinin büyük rol oynayacağını anlattı.
Cari açığı, ''bir boks mücadelesinde faullü bir kafa darbesiyle kaşı açılan boksörün buradan darbeler almasına'' benzeten Çağlayan, şunları kaydetti:
''Bize yapılan saldırı hep cari açık üzerindendir. Ringde boksörsünüz, çok güçlüsünüz. Rakibinizden kaşınıza bir kafa darbesi almış olabilirsiniz. Spora çok meraklı olduğum için oradan biliyorum, centilmence olmayan bir hareket. O kaşınızdaki yarık o maçta sizi ciddi sıkıntıya sokar. Çünkü rakibiniz sürekli o açık kaşınıza vurup oradaki kanamayı artırmayı ve bu şekilde maçı kazanmayı hesap eder. Bilhassa cari açık konusunun sürekli dile getirilmesinin ana nedeni budur.''

Gümrük Birliği'nde ayağımıza sıkmışız
Bakan Çağlayan, Türkiye'nin AB ile Gümrük Birliği anlaşmasını imzalarken basiretsiz davranarak "ayağına sıktığını" söyledi.
Çağlayan, ''Rusya, Karadağ, Samoa ve Vanuatu'nun üyeliği bizi memnun etti ve cesaretlendirdi. En az gelişmiş ülkeler grubu başta olmak üzere katılmak isteyen diğer ülkeler için de bu süreci hızlandırmalıyız'' dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık