Ana Sayfa Urfa Haberleri Telabyad'daki Çatışmalar Akçakale'nin Köylerini Tedirgin Ediyor

Telabyad'daki Çatışmalar Akçakale'nin Köylerini Tedirgin Ediyor

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Telabyad İlçesi'nde, PYD güçleri ile Özgür Suriye Ordusu'na mensup muhalifler arasında devam eden çatışmalar, Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nin köylerinde tedirginliğe neden oldu.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2013 Perşembe 06:41
Telabyad'daki Çatışmalar Akçakale'nin Köylerini Tedirgin Ediyor

İlçe halkını huzursuz eden çatışmalar, son günlerde Telabyad ilçe merkezinden 12 kilometre uzaklıktaki Sesuk Köyü yakınlarında yoğunlaşmaya başladı. Özellikle gece artan çatışmalar sınırın Türkiye tarafındaki Akçakale'nin Topçu Köyü'nde tedirginliğe neden oldu. Gece boyu süren çatışmalar nedeniyle uyuyamadıklarını belirten Köy Muhtarı Mahmut Işıkakdoğan, "Dün geceden beri uyuyamadık. Evlerin içinden mermi toplamaya başladık. Yöneticilerimizden bir fikir bekliyoruz" dedi.

Köy sakinlerinden Ziya Işıkakdoğan ise "Hiç kimse dışarıya çıkamıyor. Tarlalarımız gidemiyoruz. Sulamacılar bile işe çıkamadı. Bir an önce bu işe çözüm bulmak lazım" diye konuştu.

Topçu Köy sakinleri, sınırın Suriye tarafındaki çatışmaları ise, evlerin çatısında dürbünlerle takip ediyor.

Öte yandan Telabyad'daki çatışmalar sırasında ateşlenen silahlara ait mermiler ise Topçu Köyü'nde çok sayıda ev ve işyerinin duvarlarına isabet etti. Güvenlik güçleri, sınır hattındaki zırhlı araçlarla önlemlerini sürdürüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık