Ana Sayfa Urfa Haberleri TELABYADLILAR EVLERİNE DÖNÜYOR

TELABYADLILAR EVLERİNE DÖNÜYOR

Telebyadlılar, YPG’nin kapıyı açmasıyla birlikte evlerine dönmeye başladı.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2015 Pazartesi 07:05
TELABYADLILAR EVLERİNE DÖNÜYOR

Terör Örgütü IŞİD ile YPG arasında yaşanan çatışmalardan sonra Telebyad’ın (Gré spî) kontrolü YPG’ye geçmişti. Bu çatışma ortamından dolayı evlerini terk eden Telebyadlılar, Türkiye’ye sığınmıştı. Ancak ertesi günlerde sığınmacılar ülkelerine dönmek istese de YPG güvenlik gerekçesiyle geçişleri durdurmuştu. Suriyeli sığınmacılar YPG tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra evlerine tekrardan dönmeye başladı.

TELEBYADLILAR EVLERİNE DÖNMEYE BAŞLADI

Gerekli güvenlik çalışmaları yapıldıktan sonra geçişlere izin verileceğini açıklayan YPG, Telebyadlıların evlerine dönmesi için sınır kapısını açtı. Bu haberi alan yüzlerce Suriyeli sığınmacı sabah erken saatlerden itibaren Akçakale Sınır Kapısı önünde toplanmaya başladı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı sınır hattı ve çevresinde bekleyen Suriyeli sığınmacılar, geçişlerin başlamasının ardından Akçakale Sınır Kapısı'nda çıkış işlemini yaptırarak Telebyad'a geri döndü.

YORUMLAR
  • yorum2015-06-22 18:57:113K

    Kim Kimden Kaçıyor. Adamlar kendilerini ateşe niye atsınlar. Ekmek ve su bedava sebebi ne. Kim Kimden Kaçıyor . soruyu sordum cevabı bekliyorum?

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık