Ana Sayfa Urfa Haberleri TELABYAT SINIR KAPISI'NDA BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR

TELABYAT SINIR KAPISI'NDA BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR

Telabyat Sınır Kapısı'nda çatışma seslerinin kesilmesinden 4 gün geçmesine rağmen, hakimiyet sağlayan grup konusunda belirsizlik devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2014 Cuma 10:23
TELABYAT SINIR KAPISI'NDA BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR

Özgür Suriye Ordusu, Ahrar Eşşam grubu ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) milisleri arasında sınır kapısı hakimiyeti için çatışma yaşanmış, ardından Telabyat Sınır Kapısı'nın hakimiyeti Irak Şam İslam Devleti'nin eline geçmişti. Çatışmaların sona ermesinin ardından, ilçe halkı rahat bir nefes aldı. Hakimiyeti Irak Şam İslam Devleti mensuplarının eline geçmesine rağmen Telabyat Sınır Kapısı'na herhangi bir grubun bayrağının asılmaması, halen sınır kapısında belirsizliğin devam ettiğini gösterdi. Günlerdir Telabyat Sınır Kapısı'nın IŞİD milislerinin eline geçtiği bilgisine ulaşılmasına rağmen, kapıda bu gruba ait hiçbir hareketliliğin yaşanmadığı öğrenildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre Telabyat Sınır Kapısı'nın hangi grup tarafından yönetileceği hususu netleşmezken, bu durumun en çok giriş ve çıkış yapmak isteyen Suriyelileri mağdur ettiği dile getirildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık