Ana Sayfa Urfa Haberleri Telekomcular Birbirlerinden Kopmuyorlar

Telekomcular Birbirlerinden Kopmuyorlar

Özelleştirmeden dolayı başka kurum ve kuruluşlara atanan Türk Telekom eski çalışanları birlik ve beraberliklerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2011 Çarşamba 01:24
Telekomcular Birbirlerinden Kopmuyorlar
Özelleştirmeden dolayı başka kurum ve kuruluşlara atanan Türk Telekom eski çalışanları birlik ve beraberliklerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Şanlıurfa Türk Telekom il müdürlüğünde çalışırken yasa gereği diğer devlet kuruluşlarına atanan yaklaşık 120 kişi her ayın on beşinden sonraki ilk Salı akşamı sıra gecesinde bir araya geliyorlar. Birlikte ortak akıl oluşturmak dayanışmayı devam ettirmek, ülke ve Şanlıurfa gündemini takip edip tartışmak, özlük haklarındaki muhakeme sonuçlarını değerlendirmek, ticari birliktelik sağlamak gibi birçok konuda tartışma ve bilgilendirmelerin yapıldığı sıra gecesi genelde müziksiz ortam da yapılıyor. Her ay konusunda uzman birkaç misafirin de davet edildiği gecede çalışanlar aynı zamanda hasret gideriyorlar.

Bu yılın son toplantısı Yıldız sarayı konuk evinde yapıldı.

Toplantılar hakkında açıklama yapan eski Türk Telekom teknik elemanlarından Burhan  Akar” Köklü bir çalışma,iş geleneği olan,ve kendisine  özgü bir kültürü olan,bir okul bir akademi diye adlandırdığımız şirketimiz Türk Telekom dan özelleştirilme nedeniyle ayrılmak zorunda kaldık.Yasa gereği her birimiz bir devlet kuruluşunda görevlere atandık.20 yılın üzerinde omuz omuza zor şartlarda fedakarca hizmet vermiş olmanın deneyim ve tecrübesiyle gittiğimiz kurumlarda da aynı çalışma mantığını sürdürmeye  gayret gösteriyoruz.Zira Türk Telekom bir akademi gibi uzman personel yetiştiriyordu.

Uzun seneler kader birliği yaptığımız bu arkadaşlarımızla hiçbir zaman birbirimizden ayrılmadık ve kopmadığımız gibi halen birbirimizle deneyim ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz.. Bu nedenle her ay mutlaka bir gece yapıp bir araya geliyoruz. Bu gecelerimiz geleneksel hale geldi. Bundan sonra da aynı sevgi saygı ve birlik beraberlik ruhuyla devam edecektir.”dedi

Önümüzdeki ayın yemekli toplantısının 17 Ocak 2012 Salı günü yapılacağı belirtildi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star