Ana Sayfa Siyaset TEMAYÜLE GÖLGE DÜŞTÜ

TEMAYÜLE GÖLGE DÜŞTÜ

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez, bu gün, yapılan temayül yoklaması için kullanılan oyların sayımının, genel merkezde yapılacağını duyurdu.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2013 Cumartesi 06:16
TEMAYÜLE GÖLGE DÜŞTÜ

AK Parti'den 2014 yerel seçimleri için başvuruda bulunan aday adaylarına yönelik Milleğitim Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen temayül yoklamasında kullanılan oyların. Oyların kullanılacağı yerde sayımının yepılması yerine AK Parti Genel Merkezi'nde yapılacağının duyrulması, "temayüle gölge düştü" iddialarının dillendirilmesine neden oldu.


AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatı Tarafından organize edilen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayları, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıkları için müracaat etmiş aday adayları için, Şanlıurfa Millieğitim İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nunda geniş katılımlı temayül yoklaması gerçekleştirildi.
AK Parti il ilçe teşkilat yöneticileri ile üyelerin yoğun ilgi gösterdiği temayül yoklamasına bütün aday adayları da katılım gösterdi. Temayül yoklaması için yapılan konuşmaların ardından büyükşehir, ilçe ve ilçeler için oy sandıkları kuruldu. Daha sonra oylamaya geçildi.


Oylamalar devam ederken AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez mikrofonla anons ederek, oy işleminin devam ettiğini oylamalar bittikten sonra oy kullanılan sandıkların, AK Parti Genel Merkezinde açılarak sayımların yapılacağını ilan etti.


Başkan Eğilmez'in oy sayımının Şanlıurfa yerine Ankara'da yapılacağını duyurmasının ardından, salonda bulunan başta aday adayları olmak üzere büyük bir kesim oy sayımının adil yapılmayacağını ve gayet şeffaf başlayan temayül yoklamasına bu yönlü oy sayımının gölge düşüreceğini iddia etti.
Adının açıklanmasını istemeyen bazı AK Partililer "Başkan Eğilmez'in Oy sayımının genel merkezde yapılacak olması duyrusu da gösteriyor ki, geçen genel seçimlerdeki gibi burada partililerin hür iradeleri ile kullandıkları oylar göz ardı edilecek genel merkezin atayacağı bir isim Urfa'ya dayatılacak" şeklinde yorumlarda bulundular.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık