Ana Sayfa Urfa Haberleri TEMİZLİK İŞÇİLERİNE İŞ KAZALARI SEMİNERİ

TEMİZLİK İŞÇİLERİNE İŞ KAZALARI SEMİNERİ

Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü temizlik işçilerine “ İş güvenliği, İş Kazaları ve İş Hastalıkları” konulu seminer verildi.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2012 Cuma 08:38
TEMİZLİK İŞÇİLERİNE İŞ KAZALARI SEMİNERİ

Temizlik işçilerinin işlerini yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğinin anlatıldığı seminer Şanlıurfa Belediyesi Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleşti. Yaklaşık 300 temizlik işçisinin katıldığı seminere, Çevre Mühendisi Kerem Tikiz konuşmacı olarak katıldı. Sinevizyon ve slayt eşliğinde “İş Sağlığı, İş Kazaları ve Güvenliği” konularını ayrıntılı bir şekilde görüntülerle ve resimlerle anlatan Tikiz, iş kazalarında Türkiye’de her gün 4 kişinin öldüğünü aktardı.


“İŞ KAZALARINDA VERDİĞİMİZ KAYIPLAR İSTİKLAL HARBİNDE BİR SENEDE VERDİĞİMİZ KAYIPLARDAN DAHA FAZLA”

Çevre Mühendisi Kerem Tikiz sunumunda şunları söyledi;” Her gün iş kazasından 4 insanımız ölüyor. Biz bir senede iş kazalarında verdiğimiz kayıplar İstiklal harbinde bir senede verdiğimiz kayıplardan daha fazla. Düşünebiliyor musunuz arkadaşlar. Savaşta bu kadar kayıplar vermemişiz. Tek amacımız sizleri iş kazalarından korumak. Yaptığınız işte yıllardır bu işi yapıyor olabilirsiniz arkadaşlar. Buna rağmen yinede dikkat edeceksiniz.”


“TEMİZLİK İŞÇİLERİMİZİN DUYARLILIĞINI ARTIRIYORUZ”

Şanlıurfa Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu da yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sürekli eğitimler seminerler düzenleyeceğiz. Bu günde bizimle çalışan firmamız, temsilcileri Urfa’ya geldiler. İş Güvenliği konusunda bilgiler aktardılar. Bizim çalışanların iş riski çok fazla. İş güvenliği ve iş hastalıkları konusunda işçilerimizin duyarlılığını artırmaya çalışıyoruz.”

 

Seminere Albayarak Holding Operasyon Genel Müdür yardımcısı Halit Terzi, Atık Yönetimi Genel müdür Yardımcısı Levent Günçal, Şanlıurfa Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, Müdür Yardımcısı Ekrem Temizbaş, Albayarak Holding Şanlıurfa Sorumlusu Uğur Konak ve temizlik işçileri katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık