Ana Sayfa Eğitim TEOG MARATONU BAŞLADI

TEOG MARATONU BAŞLADI

29-30 Nisan tarihlerinde Tüm Türkiye de olduğu gibi Şanlıurfa´da yapılacak olan II. Dönem Ortak Sınavlarına toplam 42 bin 770 öğrenci katılacak.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2015 Çarşamba 04:47
TEOG MARATONU BAŞLADI

29-30 Nisan tarihlerinde Tüm Türkiye de olduğu gibi Şanlıurfa´da yapılacak olan II. Dönem Ortak Sınavlarına toplam 42 bin 770 öğrenci katılacak. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan II. Dönem Ortak Sınavlarına İl genelinde 507 okulda yapılacak olup toplam 16 bin 300 öğretmen ise gözetmen olarak görev alacak.

Sınavda 8´inci sınıfta eğitim öğretim gören öğrencilere I. Gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi derslerinden II. gün ise Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sorular sorulaca

Burada bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz II. Dönem Ortak Sınavlarına İlimiz genelinde toplam 42 bin 770 öğrenci katılacak. Bu öğrencilerden 18 bin 634´ ü merkez Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerimizde ki öğrenciler oluşturmakta. Bu rakamlar birçok ilin bütün öğrenci nüfusundan fazla. Yapılacak olan sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için tüm tedbirlerimizi aldık. Sabah 05:00 den itibaren okul müdürlerimize sınav kutularının dağıtımını yaptık. Ben bu sınavın yapılmasında bizlere desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere, Emniyet Müdürümüze, Jandarma Alay Komutanımıza, Okul Müdürlerimize, Öğretmenlerimize ve personellerimize buradan teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum.´´ dedi.

TEOG sınav takvimine göre ikinci dönemde sınavlar 29-30 Nisan 2015'te yapılacak. Ardından 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde ise mazeret sınavları gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise Haziran ayında açıklanacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık