Ana Sayfa Ekonomi Terörün Maliyeti 400 Milyar Dolar

Terörün Maliyeti 400 Milyar Dolar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, teröre giden paranın 400 milyar doları bulduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2011 Perşembe 03:13
Terörün Maliyeti 400 Milyar Dolar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, teröre giden paranın 400 milyar doları bulduğunu belirterek, "Bu beladan mutlak surette kurtulmamız gerekiyor" dedi.

Bakan Çelik, Şanlıurfa'daki temasları çerçevesinde, gittiği Birecik ilçesinde Meydan Mahallesi'ndeki bir çay bahçesinde vatandaşlarla bayramlaştı.

Burada yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarında milletin birliği ve huzuru için canla başla çalıştıklarını, Türkiye'nin gelişmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini, kaynakların israf edilmemesi için mücadele ettiklerini anlatan Çelik, artık dünün Türkiye'sinin de olmadığını, onurlu şahsiyetli, sözü dinlenen bir Türkiye olduğunu kaydetti.

Türkiye'de terörün en önemli sorunlardan biri olduğunu dile getiren Çelik, şöyle devam etti:

"Teröre giden para 400 milyar doları buldu. Yazık değil mi? Bu güzel milletin imkanlarının yanlış yolda kullanılması doğru bir Hadise midir? Nasıl vatanperverlik, milleti sevmektir. Nasıl Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı sevmektir. Bu nasıl insanı sevmektir. Kaynaklar ne yazık ki yıllardır 30 yıldır, bir hiç uğruna heba olup gidiyor. Ramazan ayını bile dikkate almadan, bayramı, Kadir Gecesi'ni, arifeyi dikkate almadan yaşanan bu hadiseleri, bütün Türkiye'nin düşünmesi gerekiyor. Nedir, ne yapılmak isteniyor. Ne isteniyorsa Allah aşkına söylensin, yolsa yol, su ise su, barajsa baraj, sorun çözmekse sorun çözmek... Onun için bu beladan mutlak surette kurtulmamız gerekiyor. Bunun en iyi ilacı demokratikleşme mi? Evet, Hükümet olarak onun yanındayız. Haklar mı, yeni anayasa mı? Onun yanındayız. Sivilleşme mi? Sivilleşmeden yanayız. Milletin iradesinin baş tacı edilmesi mi? Evet ondan yanayız. Bu derece bir iradeyi ortaya koyan bir iktidar, devlet anlayışı, adeta eski anlayışları çöpe atıp, gerçekten insan onurunu dikkate alan, onların dertleriyle dertlenen bir iktidar olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. "

Seçimden sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevlendirildiğini anımsatan Bakan Çelik, günümüzde Türkiye'de vatandaşın ilaca ve hastaneye her türlü şartlarda ulaşabildiğini ifade etti.

Ancak bazı Avrupa ülkelerinde insanların bu hizmetlere her zaman ulaşamadığına değinen Çelik, kendilerinin hükümet olarak bu konuda ellerinden geleni yapıp, imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Bunları yaparken, vatandaştan da bazı şeyler istediklerini aktaran Çelik, şunları kaydetti:

"İşte burada ne istiyoruz? Vatandaşımızdan ülkesine, refah düzeyinin yükselmesine dönük ciddi bir birliktelik istiyoruz. Arkadaş bu memleket Kürt'ün, Türk'ün, Arap'ın, hangi tonlarınız varsa, hepinizin oluşturduğu, şanlı-şerefli bayrak, ay-Yıldızlı bayraktır. Onu en yücelere yükseltmek boynumuzun borcudur. Yani bir milletin, bir devletin, bir tane bayrağı olur. Bundan rahatsızlık duyan var mı? Yok. O halde bunu düzeltmeye çalışalım. Milletimizin moral değerlerini yükseltmeye çalışalım. Zenginlerimizi artıralım, paylaşılacak pastayı daha da büyütelim. Bunun için gönül birlikteliğine, gönül seferberliğine ihtiyaç var. Kavgaya, çatışmaya değil. "(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Kurumsal

İçerikYukarı Çık