Ana Sayfa Urfa Haberleri TERS TAKILAN KAPI GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

TERS TAKILAN KAPI GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, ters takılan ve dışarıdan açılan bir evin bahçe kapısı görenleri şaşırtıyor. Sokaktan geçenlerin rahatlıkla açarak içeri girebileceği kapıyı görenler şaşkınlığını gizleyemezken ev sahibi Ayfer Alan, takıldıktan sonra tersliği fark ettiklerini ancak düzeltmek için ek ücret istenince ekonomik durumları iyi olmadığı için değiştiremediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2013 Perşembe 03:32
TERS TAKILAN KAPI GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

Şirinkuyu Mahallesi'nde oturan tarım işçisi 3 çocuk babası Eyüp Alan, avlulu ve tek katlı olan evlerinin tahta olan kapısını güvenlik amacıyla 4 ay önce değiştirmeye karar verdi. Alan, bunun üzerine ilçedeki bir demirci ustasına giderek evine kapı yapması için anlaştı. İddiaya göre, demirci ustası yaptığı demir kapıyı Alan ailesinin yaşadığı eve gelerek aceleyle taktı. Ancak, kapının kilit bölümü evin avlusunda, içten açmaya yarayan sürgüsü ise sokak tarafında kaldı.

'PARA İSTEYİNCE DEĞİŞTİREMEDİK'

Görenleri şaşırtan kapının ters olduğunu takıldıktan sonra fark eden Alan ailesi mensupları, demirci ustasından yanlışlığı gidermesini istedi. İddiaya göre, demirci ustası yanlışlığın ailenin dikkatsizliğinden kaynaklandığını ileri sürüp kapıyı yeniden değiştirmek için ek ücret istedi. Ek ücreti paraları olmadığı için ödeyemeyen Alan ailesi, kapıyı mevcut haliyle kullanmaya başladı.

KOMŞULAR KAPIYI AÇIYOR

Sokaktan geçenlerin kapıyı rahatlıkla açarak girebildikleri evde yaşayan Ayfer Alan, zaman zaman çocukların oyun oynarken kapıyı sürgüledikleri için dışarı çıkamadıklarını söyledi. İçeride kilitli kalınca duvarı aşarak ya da komşularından yardım isteyerek dışarı çıkabildiklerini anlatan Alan, "4 ay önce ırgatlık için şehir dışına gidecektik. Tahta olan kapıyı güvenli olsun diye demir kapıyla değiştirmek istedik. Eşim demirci ustasına kapı yaptırdı. Aceleyle kapı takıldıktan sonra ters yapıldığını fark ettik. Demirci ustası hatayı gidermek için bizden ek para isteyince böyle kaldı. Şimdi sokaktan geçenler içeri rahatça giriyor, biz dışarı çıkmak için içeriden anahtarla kapıyı açarak sokağa çıkıyoruz. Bazen çocuklar kapıyı sürgülüyor, o zamanlarda da komşularımızdan yardım istiyoruz. Evden hep birlikte çıkacağımızda ise eşim içeriden kapıyı kilitliyor ve bahçe duvarından atlayarak dışarı çıkıyor. Bu duruma biz alıştık ama gören herkes şaşırıyor. Maddi durumumuzu biraz düzeltirsek, bu kapıyı da düzelttireceğiz" dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık