Ana Sayfa Ekonomi TESK Başkanı: Veresiye defteri geri döndü

TESK Başkanı: Veresiye defteri geri döndü

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada kredi kartlarının dolduğunu, veresiye defterinin yeniden gündeme geldiğini dile getirdi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2012 Çarşamba 15:50
TESK Başkanı: Veresiye defteri geri döndü
Bakkalların marketten, marketlerin süpermarketlerden, daha sonra da perakende piyasasının tümüyle AVM'lerden etkilendiğine dikkat çeken Palandöken, bu değişimden en çok mahalle esnafının zarar gördüğünü belirtti. Palandöken, "Şimdi de eskinin çıraklık modelini uygulayan e-ticaret, AVM'lerin piyasasını ele geçirmektedir. En önemlisi vatandaşın kredi kartlarındaki artış nedeniyle mahallenin bankası konumundaki küçük esnaf ve veresiye defterleri yeniden önem kazanmaya başladı" dedi.

E-ticaretin, Türkiye'de 2010 yılına göre 2011'de yüzde 50 artış göstererek yaklaşık 23 milyar TL bir hacme ulaştığını kaydeden Palandöken şu değerlendirmelerde bulundu:

“Teknolojinin gelişmesi ve güvenli alışveriş yapılan, sanal mağaza sayıları AVM'lerden hızlı artmaktadır. Siparişinizi veriyorsun malınız kapınıza geliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere internet üzerinden alışveriş imkanı sunan 22 bin 252 sanal mağaza bulunmaktadır. AVM'lerde yaygın olarak mağaza açan firma sahibi sanal olarak açtıkları mağazasından daha çok satış yaptıklarını söyleyerek, AVM'lerde.çok yüksek maliyetlerle dükkan açmanın mantığını sorgulamaya başlamışlardır."


(
retailturkiye)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz ATO Başkanı belli oldu.

ATO Başkanı belli oldu.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık