Ana Sayfa Ekonomi Teşvikler devam etsin

Teşvikler devam etsin

Geri kalmışlık teşvikle son bulur.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2015 Salı 12:11
Teşvikler devam etsin

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, BaşbakanAhmet Davutoğlu’na ve tüm Bakanlara bir yazı göndererek Promosyonlu Teşvik uygulamasının aynı şartlar ile 2020 yılı sonuna kadar devam ettirilmesi hususu ile ilgili taleplerini iletti.

Başkan Ertekin gönderdiği yazıda şu ifadeleri kullandı: “Şanlıurfa’da yatırımlar son teşvik sistemiyle kıpırdamıştır. Ancak ezeli geri kalmışlığımızı yenmek için bu teşvikler devam etmelidir.  31 Aralık 2014 tarihinde Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği (10 yıldan 7 yıla düşecek) ve Vergi İndirimi Yatırma Katkı (%50'den %35'e düşecek) oranlarındaki promosyonlu dönem sona erecektir. Bu durum yeni teşvik sisteminde 6. Bölgenin emek
yoğun sektörler ve büyük ölçekli yatırımlar için cazibesini azaltıcı bir etkiye yol açacaktır.

Gerek promosyonlu sistemin olumlu etkilerini devam ettirebilmek, gerekse de bölgemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, yatırım yapmak isteyen firmalar için ilimizin cazibesini artırabilmek adına,  hem nüfus artışının göz önüne alınması, hem de bölgenin geri kalmışlığının önüne geçilmesi açısından 6. Bölgede 2012'den 2014 yılı sonuna kadar uygulanan Promosyonlu Teşvik uygulamasının aynı şartlar ile 2020 yılı sonuna kadar devam ettirilmesi hususunda, gereğini arz eder, saygılar sunarım” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star