Ana Sayfa Spor TFF-Ülker Futbol Köyleri 5. Yılında

TFF-Ülker Futbol Köyleri 5. Yılında

Bu yıl beşinci kez kapılarını açan TFF-Ülker Futbol Köyleri, 160’ı kız toplam 400 öğrenciyi ağırlamaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2011 Cuma 16:47
TFF-Ülker Futbol Köyleri 5. Yılında
(GAPHA) - Sinop, Gümüşhane, Bolu ve Karabük Ovacık’ta açılan beş futbol köyünde, 12-13 yaş grubundaki çocuklar, hem futbol becerilerini hem de kendilerini geliştiriyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Genel Direktörlüğü’nün, Ülker’in ana sponsoru olduğu HERKESiçinFUTBOL programı kapsamında hayata geçirdiği TFF-Ülker Futbol Köyleri’nde ilk dönem eğitimi 10 Temmuz Pazar günü başlıyor.

Farklı illerden gelen çocukları futbol çatısı altında birleştirerek, sosyal-kültürel-kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı, yaşamlarındaki mutlu anları artırmayı hedefleyen proje kapsamında 160’ı kız, 240’ı erkek olmak üzere 12-13 yaş grubundaki toplam 400 çocuk eğitim görüyor. 

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal konuyla ilgili açıklamasında gelecekteki milli takım oyuncularının bu kamplardan çıkacağını belirterek, “Biz çocuklarımıza her şeyden önce iyi bir sporsever olmayı, futbolun güzelliklerini öğretmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yanal, bu köylerde çocukların sadece futbol yeteneklerini geliştirmediğini, bu organizasyon sayesinde kişisel gelişimlerine de katkıda bulunulduğunu vurguladı. Yanal, verilen eğitimlerin çocukların sosyal gelişimine çok önemli katkısı olduğunu, katılımcıların kampların ardından paylaştıkları görüşlerin bu sürecin onlar açısından ne derece olumlu geçtiğinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Yanal "Her ne kadar bu projenin öncelikli hedefi profesyonel futbolcu yetiştirmek olmasa da futbol köyleri yetenekli çocukların seçilmesi için imkan sağlıyor. Köylerin, özellikle kızlarda oyuncu havuzunun genişlemesine büyük katkısı var, köylerde eğitim gören çocuklar genç milli takımlara kadar yükselebiliyor" dedi. 

Önce Çocuklar…

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ise,  yıllardır sporun içinde yer alan bir marka olarak futbol ve basketbolda kulüpler ve federasyonlarla işbirliği yaparak spora ve spor endüstrisinin gelişmesine, Türk sporunun geleceği olan çocuklara yönelik projelere destek vermeyi çok önemsediklerini vurguladı.

Zuhal Şeker: “Çocuklarımızın; eğitim almalarına, sosyalleşmelerine, aktif yaşam ve dengeli beslenme anlayışı ile tanışmalarına olanak sağlayan, ülkemizdeki potansiyelin verimli bir şekilde değerlendirilmesine ve yetenek havuzunun genişletilmesini sağlayan bu projeye 5 yıldır destek veriyoruz. TFF-Ülker Futbol Köyleri’nde çocuklar sporun yanı sıra dengeli beslenme, çevre, drama ve satranç eğitimi alıyor, eğitmenler eşliğinde maç izleme ve sinema saati gibi eğlenceli aktivitelere katılıyor” dedi. Köylerde çocukların eğlenmesi için Mutlu Bir An saatleri düzenlediklerini söyleyen Şeker, “Bu yıl Yıldız Holding üst düzey yöneticileri, illerdeki distribütörlerimiz köyleri ziyaret ederek çocuklarla bir araya gelecek ve projenin geliştirilmesi için katkıda bulunacak” dedi.

TFF-Ülker futbol köylerindeki uzmanlar tarafından düzenlenen eğitim programıyla minik sporcular, futbol yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra; futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfediyor. Futbol Köyleri projesiyle bugüne kadar yaklaşık 3.000 çocuğa spor yapma imkânı sağlandı. Daha çok çocuğun spor yapabilmesi amacıyla Ülker’in, Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği HERKES için FUTBOL programı 2007’den bu yana 200 binin üzerinde çocuğu buluşturdu. Hedef yılsonuna kadar sayıyı 300.000’e ulaştırmak denildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star