Ana Sayfa Ekonomi Ticaret Borsası'ndan İlk Arpa üreticisine ödül

Ticaret Borsası'ndan İlk Arpa üreticisine ödül

Şanlıurfa ticaret Borsası Satış Salonu’nda 2011 yılı İlk Ürün Arpa’nın satışı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2011 Çarşamba 04:09
Ticaret Borsası'ndan İlk Arpa üreticisine ödül
Harran İlçesine bağlı Koyunluca Köyü üreticilerinden Mehmet ÇAKIR tarafından üretilen arpanın satışı kilogramı 0.465 TL ile Tacir Hacı SEVGİLİOĞLU’na yapıldı.  2011 yılı sezonun İlk Arpa üreticisine Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Emin AYDIN ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAYA tarafından altın ile ödüllendirildi. 

İlk satış işlemi esnasında konuşan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet KAYA, "Ticaret Borsası olarak Türkiye'nin tarım ambarı ve GAP'ın başkenti konumunda bulunan Şanlıurfa ilimizde bulunan verimli topraklardan elde edilen ilk ürüne yönelik ilk işlemi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Temennimiz üretimin bu yıl beklenenden fazla olması ve Türkiye'nin en verimli topraklarına sahip olan Şanlıurfa ilimizin üretim hacmi yönünden bir rekora imza atması olacaktır. Şanlıurfa il genelinde ilk arpa üretimi yapan üreticimiz Mehmet ÇAKIR’ı tebrik etmek istiyorum. Ticaret Borsası olarak amacımız bu tür faaliyetlerle üretimi teşvik etmek ve üreticilerimizi ödüllendirmektir.


Arpa şuan da yaklaşık olarak 0,440 TL'den işlem görmekteyken, sezonun ilk arpası unvanına sahip olan bu ürün yapılan temsili satış işlemi ile birlikte temsili olarak 0,465 TL'den alıcı bulmuştur. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Kurumsal

İçerikYukarı Çık