Ana Sayfa Urfa Haberleri TİCARET ÇAMURDA GERÇEKLEŞİYOR

TİCARET ÇAMURDA GERÇEKLEŞİYOR

Yaylak hayvan pazarı esnafı ve buraya alışveriş için gelen vatandaşlar çamur deryası içerisinde alış veriş yapmak zorunda kalıyorlar.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2015 Salı 18:15
TİCARET ÇAMURDA GERÇEKLEŞİYOR

Yaylak hayvan pazarı esnafı ve buraya alışveriş için gelen vatandaşlar çamur deryası içerisinde alış veriş yapmak zorunda kalıyorlar.

Bozova’nın Yaylak Mahallesinde bulunan hayvan pazarı adeta kaderine terk edilmiş durumda. Kışın yağan yağmurla birlikte Pazar çamur deryasına dönerken sıcak havalarda ise toz bulutlarının oluşmasına sebep oluyor. Hiçbir çalışmanın yapılmadığı pazar alanında sadece zemine çakıl dökülerek bu durum geçiştirilmeye çalışılıyor.

Daha önce belde belediyesi olan Yaylak, Şanlıurfa, büyükşehir belediyesi statüsüne girince mahalle yapıldı. İdari olarak Bozova’ya bağlanan mahallede bölge insanının önemli gelir kaynağı olan hayvancılığın da ticari merkezi konumunda sayılan hayvan pazarı da burada bulunuyor. Bozovalı ve diğer ilçelerden hatta Adıyaman’dan gelen vatandaşlar burada ticaretini yapıyor.

Söz konusu hayvan pazarında vatandaşlar işlerini yürütmek için zor bela çalışıyor. Adeta çamur deryasına dönen hayvan pazarı alanında su göletleri oluşmuş. Alanda gerekli zemin çalışmaları yapılmadığı için çamur deryası haline gelmiş. Bu çamur deryası içerisinde ekmek paralarını kazanmaya çalışan Pazar esnafı ve vatandaşlar ise duruma tepki gösteriyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star