Ana Sayfa Urfa Haberleri TİNERCİLER MESKEN TUTUYOR

TİNERCİLER MESKEN TUTUYOR

Karacadağ Kalkınma Ajansının Şanlıurfa Belediyesi’ne verdiği hibe desteği ile Şanlıurfa’daki bir çok tarihi bina onarım çalışmaları başladı.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2011 Perşembe 19:48
TİNERCİLER MESKEN TUTUYOR
ŞANLIURFA(GAPHA)-Karacadağ Kalkınma Ajansının Şanlıurfa Belediyesi’ne verdiği hibe desteği ile Şanlıurfa’daki tarihi binaların onarım çalışmalarını başlatırken bir çok yapıyı da istimlak etti. Proje kapsamında boşaltılan bir çok bina tinercilerin meskeni haline geldi.

Karacadağ Kalkına Ajansı’nın Şanlıurfa Belediyesi’ne verdiği hibe desteği kapsamında Mahmutoğlu Kulesi ve Beykapı civarında çalışmalar başlatan Şanlıurfa belediyesi Mahmutoğlu kulesi yakınında birçok yapıyı da istimlak yoluyla aldı. Burada yaşayan vatandaşlar evlerini boşaltıp kapı pencerelerini de sökerek evleri yıkıma hazır hale getirdi. Çevrede birçok binanın tamamıyla boş kalması nedeniyle madde bağımlıları boş yapıları mesken edindi. Mahalleli ise durumdan son derece rahatsız olurken yıkımın bir an önce yapılmasını isterken binaların boş kaldığı taktirde tinercilerin meskeni haline geleceğini ifade etti.  Bu durumun kendileri için de sakıncalı bir durum olduğunu belirten mahalle sakinleri çocuklarını korkudan kapıdan dışarı bile çıkaramadıklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star