Ana Sayfa Urfa Haberleri TIR'IN DORSESİNE YUVA YAPAN GÜVERCİNİN YAVRULARI ÇIKTI

TIR'IN DORSESİNE YUVA YAPAN GÜVERCİNİN YAVRULARI ÇIKTI

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, nakliyeci Şaban Türkoğlu'nun evinin önüne park ettiği TIR'ının dorsesine yuva yapan ve günlerdir Türkoğlu'nun iş yapamamasına neden olan güvercinin yavruları yumurtadan çıktı.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2014 Salı 14:49
TIR'IN DORSESİNE YUVA YAPAN GÜVERCİNİN YAVRULARI ÇIKTI

Şehirlerarası nakliye işi yapan Şaban Türkoğlu'nun Şırnak Mahallesi'ndeki evinin önüne park ettiği TIR'ın dorsesine 19 gün önce bir güvercin yuva yaparak yumurta bıraktı. Tekrar işe çıkmak için aracının başına gelenTürkoğlu, güvercini ve yuvasını görünce şaşırdı ve TIR'ı hareket ettirmeyerek işe çıkmadı. Günlerdir Türkoğlu'nun işe çıkmamasına neden olan güvercin yumurtaları, bu Sabah kırıldı ve iki yavru çıktı.

Her gün kontrol ettiği yumurtalardan buSabah yavru çıktığını görünce sevindiğini söyleyen 42 yaşındaki 10 çocuk babası Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Yaklaşık bir ay önce iş dönüşü eve geldim. Tekrar aracıma geldiğimde güvercinin yuva yaptığını gördüm. Günlerdir işe çıkmıyorum. Her gün yavruların çıkmasını bekliyordum. BuSabah geldiğimde iki yavrunun yumurtadan çıktığını gördüm. Şimdi yavrular biraz büyüyünce kendime ait evin bahçesinde yuva yapacağım. Bu aracı kredi kullanarak aldım. İki yıldır taksit ödüyorum, 2 yıl daha taksit ödeyeceğim. Aylık kaybım 5- 6 bin lira ama olsun. O da canlıdır. Onun da yaşama hakkı var. Ben işe gitseydim bu yavrular dünyaya gelmeyecekti. Ben onların yaşam hakkını ellerinden almış olurdum. Benim için bu daha hayırlıdır." -

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star