Ana Sayfa Kültür/Sanat TKB Heyeti Şanlıurfa’dan iyi izlenimlerle ayrıldı

TKB Heyeti Şanlıurfa’dan iyi izlenimlerle ayrıldı

Dünya’nın eski yerleşim yeri Şanlıurfa’nın Göbeklitepe, Tarihi Kentler Birliği’nin Şanlıurfa Buluşmasında ziyaretçi akınına uğradı. Kazı alanında gezi ve incelemelerde bulunan Tarihi Kentler Birliği üyeleri Göbeklitepe’deki kazı başkanı Alman Arkeolog Prof.Dr. Klaus Schmidtten bilgiler aldı.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2011 Pazartesi 21:23
TKB Heyeti Şanlıurfa’dan iyi izlenimlerle ayrıldı
. Şehir merkezinden 6 otobüsle Göbeklitepe’yi gezmeye giden Tarihi Kentler Birliği üyelerinden yaklaşık 200 kişi tarihe yolculuk yaptı. Göbeklitepe’de kimi cep telefonuyla görüntü aldı, kimi fotoğraf makinesinin deklanşörüne basarak 11 bin 500 yıllık tarihi geçmişi bulunan Dünyanın en eski mekânında hatıra fotoğrafı çektirdi. Göbeklitepe’de ortaya çıkartılan bulguları yerinde gezip gören TKB heyeti,  Şanlıurfa’dan iyi izlenimlerle ayrıldı. TKB Heyeti kentten ayrılırken Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

FAKIBA’DAN PERSONELİNE TKB TEŞEKÜRÜ

Tarihi Kentler Birliği Şanlıurfa Buluşmasına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dele getiren Başkan Fakıbaba, misafirlerini kentten uğurladıktan sonra organizasyonda görev alan personeliyle bir araya geldi. Şair Nabi Kültür Merkezinde Tarihi Kentler Birliği Şanlıurfa Buluşmasında görev alan personelliyle bir araya gelen Fakıbaba, ekibine teşekkür etti. Böylesine büyük bir organizasyonda misafirleri iyi bir şekilde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Fakıbaba ”Bu bir ekip işi. Bu ekibin içinde sizlerin büyük bir emeği var. Her birimin müdürü, birim sorumluları ve elamanları büyük bir özveri içerisinde Tarihi kentler Biriliği toplantısında hizmet verdi. Görevini herkes layıkıyla yerine getirdi. Alanda görünen ve geride işin mutfağında görev alan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Misafirlerimiz şehrimizi çok beğendi. Onları Urfa’dan mutlu bir şekilde uğurlamak beni gururlandırdı. Tabiki bunda sizlerin emeği büyük. Hepinizi gerçekten yürekten kutluyorum.”dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Minikler Doktorluğa İlk Adımı Piazza'da Attı

Minikler Doktorluğa İlk Adımı Piazza'da Attı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık