Ana Sayfa Ekonomi TKDK İl Koordinatörlüğü’nden Ortak Payda Derneğine Ziyaret

TKDK İl Koordinatörlüğü’nden Ortak Payda Derneğine Ziyaret

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa il Koordinatörü Mehmet Ekinci ve Ekibi Şanlıurfa da bulunan Ortak Payda Derneğini ziyaret etti .

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2013 Salı 09:31
TKDK İl Koordinatörlüğü’nden Ortak Payda Derneğine Ziyaret

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa il Koordinatörü Mehmet Ekinci ve Ekibi Şanlıurfa da bulunan Ortak Payda Derneğine 9.başvuru çağrı ilanı ile ilgili bilgilendirmek amacıyla ziyarette bulundu.

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa il Koordinatörü Mehmet Ekinci, Ortak Payda Derneğini ziyaretlerinde dernek üyelerine yönelik, kurum olarak verdikleri hibe desteklerini anlattı. Ekinci geçtiğimiz günlerde yatırımcılara yönelik 9. çağrı ilanı ile ilgili olarak geniş açıklamalarda bulundu.

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa il Koordinatörü Mehmet Ekinci, açıklamasında:

"Kurumumuz IPARD desteklerini yatırımcıları ile buluşturmak için gece gündüz hafta sonu demeden çalışıyor. Kurumumuzda farklı mesleklerden kendi alanınında uzmanlar bulunuyor.

Kurumuzda verilen hibelerden yararlanmak isteyen yatırımcılardan gelebilecek sorular için bir iletişim uzmanımız bu konuda sürekli hazır haldedir. İletişim uzmanımız aracılığıyla yatırımcıların soracağı her soruya anında cevap verilebiliyoruz.

IPARD programı ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak,  874 milyon Euro AB Destek Fonundan, 291 milyon Euro Ulusal Destek olmak üzere toplam 1 milyar 165 milyon Euro destek sağlanacak. 9.başvuru çağrı dönemi için ayrılan toplam bütçe: 236.482.590,67 Euro'dur.

Başvuruların 15.Şubat.2013 tarihi saat 09.00’dan itibaren, Şanlıurfa İl Koordinatörlüğümüzde kabul edilmeye başlanacak olup, başvuruların son teslim tarihi 15. Mart.2013, saat 21.00 dır.

 

AB fonlarının etkin bir şekilde ilimizde kullanılması için herkesin sorumluluk alması gerekir. Ayrıca 9. Başvuru çağrı dönemi diğer çağrı ilanlarından farklıdır.

Çünkü; diğer çağrı dönemlerinde il sayısı 20 iken, bu çağrı döneminde ise il sayısı 42'dir." dedi.


Mehmet Ekinci ayrıca, tüm il koordinatörlüklerine sunulan başvurular arasında tatlı bir rekabetin olacağı ve daha kaliteli bir şekilde hazırlanmış başvuruların ön plana çıkacağını belirtti.

 

Daha sonra Ortak Payda Derneği Başkanı Erkan ÇİFTBUDAK, Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirip, IPARD kapsamında kullandırılacak olan fonların Şanlıurfa ilinde kullandırılması ilin ekonomik büyümesine katkı sağlayacağına inandığını, bu yüzden de İl Koordinatörlüğünün çalışmalarına destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz ATO Başkanı belli oldu.

ATO Başkanı belli oldu.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık