Ana Sayfa Urfa Haberleri TKDK, Para dağıtıyor (VİDEO)

TKDK, Para dağıtıyor (VİDEO)

TKDK; “başvurular 26 nisan ile 6 mayıs arasında yapılacak”

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2013 Cuma 14:07
TKDK, Para dağıtıyor (VİDEO)

Kırsal kalkınma kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin Şanlıurfa ilinin de aralarında bulunduğu 42 ile yönelik destekfonunu kullandırmak için onuncu başvuru çağrısı yapıldı

 

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, kırsal kalkınma programı için; Şanlıurfa’da bugüne kadar almış olduğumuz projelere yenilerini eklemek istiyoruz.

 

Projelere %50 ile %65 oranlarında hibe desteği vermekteyiz. İlgi duyan ve yatırım planlayan tüm halkımıza duyurmak istiyorum. Proje sizden destek bizden dedi. Ekinci, hazırlanan Projelerin ŞUTSO binası 7. Kattaki il koordinatörlüğümüze teslim edilebileceğini belirtti.

 

hibe verilecek alanlar, süt üreten tarımsal işletmeler, et üreten tarımsal işletmeler, süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebzelerin islenmesi ve pazarlanması

 

Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi,

Yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi,

Kırsal turizm, kültür balıkçılığının geliştirilmesi.

 

Başvurular 26 nisandan itibaren, Şanlıurfa TKDK İl Koordinatörlüğünde kabul edilmeye başlanacak olup, başvuruların son teslim tarihi 06.mayıs 2013 olacak. Bu çağrı için son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Onuncu başvuru çağrı ilanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri tek taksit olacak şekilde planlanmalı ve yatırım süresi ile ödeme talebi paketinin hazırlanıp kuruma sunulma süresi toplamda 3 ayı geçmemelidir. Ayrıntılı bilgi ve programın son hali bakanlığın ve kurumun internet adreslerinden temin edilebiliyor.

 

{y=P4JJjxh807o}

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık