Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri TKDK ŞANLIURFA’YA HİBE VERMEYE DEVAM EDİYOR

TKDK ŞANLIURFA’YA HİBE VERMEYE DEVAM EDİYOR

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan ve hazırlanan projeler kamuoyuna aktarıldı.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 04:34
TKDK ŞANLIURFA’YA HİBE VERMEYE DEVAM EDİYOR

 

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, kurum tarafından yürütülen projelerle ilgili yaptığı açıklamada: “Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü, IPARD programı kapsamında 11 başvuru çağrı dönemi süresince sözleşmesi imzalanan toplam yatırım tutarı 52 Milyon TL olan 167 adet projeye toplam 22 Milyon TL destek sağlandı. Bu projeler kapsamında ilimizde 11 adet AB standartlarında Süt ve Et Üreten Tarımsal İşletme, 2 adetSüt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi tesisi, 1 adetMeyve ve Sebzelerin İşlenme tesisi kurulmuş ve Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi kapsamında 153 çiftçimize traktör, kovan, karavan ve çeşitli tarım alet ve makine-ekipman desteği sağlamıştır.

Bozkurt,12. başvuru çağrı dönemi kapsamındasözleşmesi imzalanan ve yatırım tutarı35 Milyon TLolan 29 adet projeye2014 Aralıksonuna kadar toplam17 Milyon TLödeme gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Bozkurt, Kurumumuzun desteği olan IPARD fonları ile kurulan ve kurulacak işletmelerin Şanlıurfa ekonomisine yaptığı ve yapacağı katkıların öneminden bahsetti. Ayrıca önümüzdeki yılda yapılması planlanan ve 13. çağrı döneminde kurumumuza sunulacak projelerin sahipleriyle yatırımları ve proje hazırları konusunda görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık