Ana Sayfa Ekonomi TKDK YATIRIMCISINA FİNANS ÇÖZÜMÜ

TKDK YATIRIMCISINA FİNANS ÇÖZÜMÜ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yatırımcılarının finans sorununa çözüm amacıyla Tarım Kredi Kooperatifi ile bir protokol imzaladı.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2015 Çarşamba 17:44
TKDK YATIRIMCISINA FİNANS ÇÖZÜMÜ

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü yetkilileri ile Tarım Kredi Kooperatifleri bölge temsilcilerinin katıldığı toplantıda, yatırımcılara kredi desteği verecek bu protokol hakkında bilgiler paylaşıldı. Toplantıya TKKB Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür yardımcısı Raif Atayık ve Şanlıurfa merkez ve ilçe kooperatifleri temsilcileri ile İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim ve birim amirleri, kıdemli uzmanlar katıldı.

İl Koordinatörü Yetim kurum çalışmaları ve IPARD programı kapsamında desteklenen yatırımlar hakkında sunum yaptı. Yetim yaptığı açıklamada; AB Komisyonu tarafından 27 Ocak 2015 tarihinde imzalanan IPARD II programının önümüzdeki aylarda başlayacağını, IPARD I programında desteklenen mevcut sektörlerin desteklenmeye devam edeceğini, ancak IPARD I'den farklı olarak tarımsal işletmelere destek kapsamında, manda sütü üretimi, yumurta tavukçuluğu, kaz yetiştiriciliği Kırsal Altyapı hizmetleri, Yenilenebilir Enerji, Makine parkları ve mantar yetiştiriciliğinin de destekleneceğini söyledi

Yetim; Tarım Kredi kooperatifinin yatırımlara vereceği finans desteğini çok önemsediğini ve Şanlıurfa'ya yatırım yapacak olan yeni yatımcıların bu protokolle yatırımın kalan kısmı için kredi kullanabileceklerini ifade etti.

TKKB Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy da iki kurum arasında imzalanan protokol ile hem başvuru aşamasında hem de sözleşme sonrasında Tarım Kredi Kooperatiflerinin yatırımcılara kredi kullandırabileceğini belirtti. Aksoy, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ziraat Bankası gibi sübvansiyonlu kredi kullandırma yetkisinin olduğunu ve bu kredilerden TKDK'ya başvuru yapacak yatırımcıların da faydalanması yolunun açıldığını belirtti. Aksoy ayrıca tarımsal amaçlı yatırımlara kooperatif olarak gerek ayni gerekse nakdi konuda her türlü finansal destekleri verdiklerini söyledi. 

 

 

 

(Kaynak: Gazeteipekyol)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star