Ana Sayfa Ekonomi TKDK`DAN ŞANLIURFALI YATIRIMCILARA YÖNELİK YENİ ÇAĞRI

TKDK`DAN ŞANLIURFALI YATIRIMCILARA YÖNELİK YENİ ÇAĞRI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ü Mehmet Ekinci Hibe Destekler konusunda yatırımcılara yönelik 6. çağrı ilanına çıktıklarını duyurdu.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2012 Perşembe 12:42
TKDK`DAN ŞANLIURFALI YATIRIMCILARA YÖNELİK YENİ  ÇAĞRI
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ü Mehmet Ekinci, Avrupa Birliği Hibe Destekler Programı kapsamında yatırım yapacak yeni yatırımcılara yönelik 6. çağrı ilanına çıktıklarını duyurdu.


Urfa Haber'e konu ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunan   Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ü Mehmet Ekinci, başvuru yapacak yatırımcıların projelerinin onaylanması durumunda yüzde (%) 65'e kadar yatırım maliyetini hibe olarak verdiklerinin altını çizdi.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ü Mehmet Ekinci, açıklamasına:


"Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 15.05.2012 tarihinde Şanlıurfa İlinin de aralarında bulunduğu 20 İle yönelik 124.430.542,46 Milyon Euro`luk IPARD fonunu kullandırmak için altıncı başvuru çağrı ilanına çıkmış bulunmaktadır.

IPARD programı ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak, 2007-2013 döneminde 874 milyon Euro AB Destek Fonundan, 291 milyon Euro Ulusal Destek olmak üzere toplam 1 milyar 165 milyon Euro desteği yatırımcılarımıza sağlayacağız.

Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında 9 ayrı başlıkta proje kabul ediyoruz. Bu destekle, yatırım yapmak isteyen işletmelerin yatırımlarındaki uygun harcama kalemlerinin   % 50 ile % 65 arasında bir tutarını hibe olarak almaları mümkün." dedi

Bu bağlamda hem İl merkezinden hem de ilçelerden çok sayıda proje beklediklerini aktaran Ekinci, hazırlanan projelerin 11.06.2012 - 09.07.2012 tarihleri arasında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğüne teslim edilebileceğini belirtti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, Hibe verilecek alanların,

-Süt Üreten Tarımsal İşletmeler
-Et Üreten Tarımsal İşletmeler

-Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

-Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

-Meyve ve Sebzelerin İslenmesi ve Pazarlanması

-Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi

-Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi

-Kırsal Turizm

-Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi " alanlarında olduğunu söyledi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık