Ana Sayfa Urfa Haberleri TKDK'DAN ÜRETİCİLERE HİBE TRAKTÖR

TKDK'DAN ÜRETİCİLERE HİBE TRAKTÖR

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü, üreticilere traktör, makine ve ekipman dağıttı.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2013 Perşembe 10:43
TKDK'DAN ÜRETİCİLERE HİBE TRAKTÖR

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü 9. Ve 10.  çağrı dönemlerindeki 302.1 tedbir kapsamında alınan müracaatlardan projeleri kabul edilen 37 adet projenin traktör ve ekipmanların 23 adeti düzenlenen törenle üreticilere teslim etti.

 

Törene Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Gökçe, GAP Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner, STK temsilcileri, TKDK çalışanları, proje sahipleri, çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

Törende Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç projesi kabul edilen faydalanıcılara anahtarlarını teslim ederken daha modern tarım yaparak işletme başına geliri arttırmamız gerektiğini ve üreticilere bol kazançlar dileyerek teşekkür etti. Avrupa hibelerinin ilimizde daha çok kullanılması için yeni projeler beklediklerini ifade etti.

TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci “ Bugün 9. Ve 10. çağrı proğramlarında traktör almaya hak kazanan 37 çiftçimize traktörlerini teslim etmek bizleri son derece mutlu etmektedir. Bu 37 projenin toplam yatırım tutarı 3.808.788 TL dır. Sektör olarak Hayvancılık işletmeleri, Arıcılık, süs bitkisi ile Biber, Kimyon, Aspir, sarımsak gibi Tıbbi ve Aromatik bitkilerin yetiştirilmesi yatırımlarına 110 Hp ye kadar Traktör ve ekipmanlarına destek verdiklerini bildirdi. Bu arada 11. Çağrı dönemimizin 8 Kasım 2013 son teslim tarihidir. Şu an itibarı ile 57 adet yeni proje alınmış ve inşallah beklenen 100 kadar proje ile Şanlıurfa’mıza çok sayıda yeni modern işletmeler kazandırmış olacağız. Proje kültürüyle yeni tanışan Şanlıurfalı yatırımcılara yol göstermek için büyük çaba harcayan ve yatırımların Şanlıurfa’ya kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Tören destek almaya hak kazanan çiftçilere 23 adet traktörün anahtarları başta Sayın Valimiz Celalettin Güvenç olmak üzere protokol mensupları tarafından proje sahiplerine takdim edilmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star