Ana Sayfa Ekonomi TKDK'dan yatırımcıya bedava para desteği.. (VİDEO)

TKDK'dan yatırımcıya bedava para desteği.. (VİDEO)

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, 11 ayrı sektöre hibe para desteği verileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2013 Pazartesi 17:23
TKDK'dan yatırımcıya bedava para desteği.. (VİDEO)

TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, AB tarafından verilecek olan Hibe'lerin Şanlıurfa'ya kazandırılması için çalmadık kapı bırakmıyor.


Önümüzdeki gün Tarım , Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katılımları ile temeli atılacak olan Besi Organize sanayi bölgesinde hayvancılık sektörü ile uğraşan esnafla bir araya gelen TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci' Hayvancılıkla uğraşan ve projesini getiren herkese hibe desteklerinin verileceğini açıkladı.  Tarım İl Müdürlüğü salonunda gerçekleşen toplantıya  Organize Sanayi Bölge Müdürü Remzi İnallı, Besi Organize Başkanı Abdullah Şıldır, ve TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci katıldı.


TKDK olarak Tarım sektörüne ve Hayvancılık başta olmak üzere 11  sektöre % 60 oranında hibe desteklerinin verilmesi için TKDK'nın halkın hizmetinde olduğunu ifade eden Mehmet Ekinci "Kurum olarak biz üst yapıya girmiş olacağız. Burada tüm arkadaşların beklentileri var. bu desteklediğimiz 11 sektörümüz var. bunlar içerisinde en çok önem verdiğimiz, en çok talep beklediğimiz besi ile ilgili, yani besi işletmelerinin kurulumu ile ilgili. Bunlarla ilgili bizim aradığımız kriterler var.


Bu kriterlerden birincisi mesleki deneyime sahip olmak. Mesleki deneyimlerden de olan kastımız şu, en az 3 yıllık hayvan kayıt sistemine kayıtlı olmasıdır.  Bize başvurulu yapılabilmesi için hayvan sağlığında da kayıtlarınızın bulunması gerekiyor. Eğer orada da kaydınız yoksa, bünyenizde mesleki deneyime sahip veteriner, ziraat mühendisi, teknisyeni barındırma kaydıyla bu kriterleri yerine getirmiş olursunuz. Bizim projelerde özellikle besi ile ilgili asgari 30, azami 250 başa kadar yapılacak olan tesislerin tümüne destek veriyoruz. Programın tümü için 10 bin avro, üst limit 3 milyon avro besi ile ilgili olan limitimiz ise 1 milyon avro, yani 1 milyon avro limitinde bize proje sunmanız durumunda, 650 bin avro hibe vereceğiz. Geri dönüşümü olmayan bir para. Buda tabi yapacağınız projelere bağlı, yüzde atmış beş hibe veriyoruz. Yine burada fazla vergilerden de KDV lerdende muaf tutuluyorsunuz. Haliyle burada hibe oranı daha da artar. Kurum olarak bugün itibariyle projeleri almaya başladık.


15 Marta kadar projeleri almaya devam edeceğiz. Bu süre zarfında projeleri bize sunmanız durumda Haziran ayı itibariyle projeler uygulamaya girecektir. Tabi tarıma dayalı besi bölgesinin, yıllardır devam eden bir çalışması bir neyi artık bir rüyaydı oraya da gerçekleşiyor. Alt yapı ile ilgili olan kısım ihale edildi. Şuan da temeli atılacak. Onların başında sözlerimde ifade ettiğimi gibi, biz devreye giriyoruz ve bu anlamda şuan bütçemiz müsait, tümünüzün bize başvurma halinde bile sizi destekleyecek bir bütçeye sahibiz." dedi.

 

{y=W6kJezXn6Ww}

 

 

kaynak: urfastar.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giovane G. Şanlıurfa'da şubesini açtı

Giovane G. Şanlıurfa'da şubesini açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık