Ana Sayfa Sağlık TKHK'DAN ŞANLIURFA TURİZMİNE DESTEK

TKHK'DAN ŞANLIURFA TURİZMİNE DESTEK

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Turhan SULHAN tarafından Şanlıurfa Turizmini Desteklemek amacıyla TKHK Ar-Ge yapılanma toplantısı15.04.2016 tarifinde Şanlıurfa’ da planlanmıştır.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 11:02
TKHK'DAN ŞANLIURFA TURİZMİNE DESTEK

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından,Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinde, sağlık tesislerinin hizmet sunumunda ihtiyaç duydukları eğitim hizmetlerinin etkili bir şekilde yürütülmesi, takip edilmesi ve araştırma geliştirme faaliyetlerinin arttırılması maksadıyla AR-GE birimleri kurulmuştur.

Onuncu kalkınma planı, ulusal bilim yenilik teknolojisi 2015-2016 stratejisi başta olmak üzere TÜBİTAK, Bakanlığımız ve Kurumumuzun ilgili mevzuat hükümleri göz önünde bulundurularak ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sorumluluğunda yürütülen, Ulusal Bilim Yenilik Teknolojisi 2015 eylem önerisi olan “Eğitim ve Araştırma Hastanelerimizin Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Güçlendirilmesi” konulu eyleme esas teşkil edecek eğitim, Ar-Ge yapılanma toplantısı 15.04.2016 tarifinde Şanlıurfa’ da planlanmıştır.

Toplantıya Sağlık Bakanlığından Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Turhan SULHAN, Daire Başkanı Tünay ŞAHİN, İletişim Daire Başkanı Ali ÖZHAN ve Personel Daire Başkanı Yasin YAVUZ ileTürkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Eğitim ve Ar-Ge birim sorumluları katılım göstermek üzere ilimize gelmiştir.

Söz konusu toplantıya Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Mehmet Cihan EKMEN, İdari Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. Mehmet TERCAN ve Tüm Hastane Başhekimlerimiz katılacaklardır.

Nevali Otelinde düzenlenecek olan toplantıda; Sağlık bakanlığı ve TÜBİTAK destek süreçleri, eğitim ve Ar-Ge birimlerinin birlikte çalışacağı kurullar, fon kaynaklarından sağlanan mali desteklerin mali hizmetler yönünden yürütülmesi ve koordinasyonu, bilimsel araştırma izinleri gibi konular ele alınacaktır. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star