Ana Sayfa Ekonomi TOBB Şanlıurfa KGK’ dan Girişimcilik Eğitimi

TOBB Şanlıurfa KGK’ dan Girişimcilik Eğitimi

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat düzenleyecekleri Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2013 Perşembe 15:19
TOBB Şanlıurfa KGK’ dan Girişimcilik Eğitimi

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat  ”Kadınlarımızın toplumdaki pozisyonları öncelikle yeniden şekillendirilmelidir. Bunun için kadınlarımız, sosyal ve ticari alanlarda ön plana çıkartılmalı ve toplumda daha fazla söz sahibi olmalıdır. Bu bağlamda Şanlıurfa’daki tüm girişimci kadınlarımızı ve girişimci gençlerimizi Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu etrafında birleşmeye davet ediyoruz.”dedi.

Vildan Polat, kendi ticari hayallerini gerçekleştirmek isteyen ve başvuruda bulunacak 30 girişimci adayı konusunda ‘’Uygulamalı girişimcilik eğitimi’’ni gerçekleştireceğiz.. 60 saatlik eğitimde katılımcılara Girişimcilik, İş Fikri Bulma, Pazar Araştırma ve Pazarlama Planı, Üretim Planı, Yönetim Organizasyon, Finansman Planı ve İş Planı Eğitimleriyle, Atölye Çalışması yaptıracağız. Bu eğitimlerde en az yüzde 90 oranında başarı gösteren kursiyerlere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verilecektir.. Bu Sertifikaya sahip olan kişi Şanlıurfa’da bir iş yeri kurduğunda ve İş Planını hazırlayıp KOSGEB Müdürlüğüne başvurduğunda, Kurul bu planı inceleyip onayladığı takdirde 27.000 TL hibe alacaktır. Daha sonra da işini geliştirmek isteyen Girişimci teminat karşılığında ilk 2 yılı ödemesiz ve toplam 4 yılda geri ödemeli faizsiz 70.000 TL kredi kullanabilecektir. Girişimcilerimizi artık sanayi ve diğer tüm sektörlerde görmek arzusundayız. Biz tüm girişimcilerimize destek olmak amacıyla eğitimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star