Ana Sayfa Urfa Haberleri TOKİ URFA'DA KONUT YAPACAK

TOKİ URFA'DA KONUT YAPACAK

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) heyetiyle, kentte inşa edilecek konutların bulunduğu bölgelerde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2012 Cuma 15:49
TOKİ URFA'DA KONUT YAPACAK
Vali Güvenç ve beraberindekiler ilk olarak Karaköprü Güzelşehir bölgesindeki bazı arazileri inceledikten sonra bin konutun inşa edileceği Maşuk bölgesini gezdi. 
    
Vali Güvenç, burada yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'da imarlı alanlara ihtiyaç olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 

    
'''TOKİ heyetiyle birlikte talepleri dinliyoruz. Acil olarak Bakkallar Odası'nın bin konutluk ihtiyacı var. Kamu taşeron işçilerimizin de yine bin konutluk talebi var. Gazetecilerimizin, Karaköprü beldesinde istedikleri bir site var. Bütün bunlarla ilgili arazide incelemelerde bulunduk daha sonra teknik incelemeleri yapılacak. Umuyorum ki en kısa zamanda Maşuk'ta 500'er konutluk projeyi devreye alırız.'' 

     
    
-Gazeteciler için inşa edilecek konutlar 

     
Vali Celalettin Güvenç, Karaköprü beldesinde inşa edilmesi planlanan gazetecilere ait konutlara ilişkin de ''Gazetecilerimizin konutlarında önemli bir aşama katettik, çok sorunlu görünmüyor. Hayırlı olsun diyoruz. Bu işlerin takipçisi olarak, gereken desteği vereceğiz'' dedi. 
    
TOKİ heyetinden şehir planlayıcısı Eda Koçak da basın mensuplarına ait daha önce planlanan bölgede, mülkiyetle ilgili problemlerin bulunduğunu hatırlattı. 

    
Şu anda sorunların aşıldığını aktaran Koçak, ''Maliye Bakanlığı'na evrakları gönderdik. Onlardan gelecek olumlu yanıtın ardından inşaat çalışmalarına başlayacağız. Ama kesin tarih belli değil'' şeklinde konuştu. 

    
Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ise arsanın mülkiyetinin TOKİ'ye devrine ilişkin sürecin yavaş devam ettiğine dikkati çekerek, süreci ellerinden geldiğince hızlandırmaya çalıştıklarını dile getirdi. 

    
Heyetin kentteki incelemelerine Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star