Ana Sayfa Güncel TOKİ'de Her Yetkili Bir Aslan?

TOKİ'de Her Yetkili Bir Aslan?

Toki eski Başkanı Erdoğan Bayraktar Milletvekili oldu. Toki Başkan yardımcısı iken Başkan vekili olarak atanan Ahmet Hakan Karabel ile birlikte Kadro yüzde 80 değişti. Hacı Bayram Buldur Site yönetimleri Şb. Md. oldu ama kimseyi takmıyor.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2011 Salı 03:04
TOKİ'de Her Yetkili Bir Aslan?
HACI BAYRAM BULDUR NEDEN AĞRASİF?

 

Toki Emlak Daire Başkanı Dursun BAŞTÜRK ile birlikte Toki Site Yönetimleri Şube Müdürü Hacı Bayram BULDUR katıldığı bir toplantıda sert ifadeler ile dikkatleri çekti.

Site Yönetimleri Şb Müdürü olduğu günden sonra site yönetim müdürleri daha serbest

Hareket ettiği ve edinilen bilgilere göre aldığı maaşların üstünde aşırı harcama yaptıkları görüldü.

 

SİTE YÖNETİMLERİ PAŞALAR GİBİ

 

Site yönetimleri Şb. Md. Hacı Bayram Buldur aslan olunca bağlı bulunan site müdürleri de aynı yolda devam etmeye başladı. Özellikle kiralama ve satış ağırlıklı emlak işi yaptıkları ve iyi Bir pazar oluşturdukları dedikodular arasında, Aynı zamanda birçok şirketlerin Toki site müdürleri ile yaptıkları görüşmelerin sonuçlarını ve aylık Gelirlerinin takip altına alınması

ve banka hesaplarının incelenmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar dan tepkiler devam ediyor.

 

Yönetime Usulsüz devam ediyor

 

Yaklaşık üç yıldır seçim yapılmıyor. Ama yönetim devam ediyor Toplantı tarihinden en az 15 gün önce taahutlü mektup veya herkese imzalattırılacak bir belge ile yönetici tarafından yapılır. Şayet bir bağımsız bölümün birden fazla sahibi varsa hepsi ayrı ayrı davet edilir ancak bir kişinin vekil tayin edilmesi istenir. İlk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamazsa en geç on beş gün içinde 2.toplantı yapılır. Aslının gereği budur diyen hukukçular “olması gereken kanunlar mevzuatıdır, kimsenin bilgisi olmadan kılıfına göre hareket edilmesi doğru değildir” dediler.. Kısacası iyi bir ticaret kapısı haline gelen TOKİ siteleri, Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dışına taştığı haberler arasında.

 

OLAN DAİRE SAKİNLERİNE OLUYOR

 

Toki, İstanbul Büyükşehir ve Boğaziçi a.ş bir ticari işletme gibi her yıl gelirini katlıyor, olan taksitli zor şartlarda daire alanlara oluyor.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık