Ana Sayfa Urfa Haberleri TOKİ'DEN URFA'YA 2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

TOKİ'DEN URFA'YA 2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Şanlıurfa'ya gelen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile birlikte Şanlıurfa'da devam eden kentsel dönüşüm uygulamaları ve MAŞUK'taki konut inşaatlarını inceledi.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2016 Çarşamba 16:15
TOKİ'DEN URFA'YA 2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

TOKİ Başkanı Turan, kentteki tüm uygulamalarla birlikte Urfa'da toplam 2 milyar liralık yatırım bedeli belirlediklerini söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Urfa'daki yatırımları yerinde görmek üzere kente gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'la birlikte bir dizi temaslarda bulundu. TOKİ Başkanı Turan'a kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili sahada eşlik eden Başkan Nihat Çiftçi, "Urfa'nın gelişimi ve dönüşümü için elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak daha da yaşanabilir bir Şanlıurfa'yı amaçladıklarını dile getiren Başkan Çiftçi, "Gerek nüfus bakımından gerekse kentleşme bakımından her geçen gün gelişen Şanlıurfa'mız da bu gelişime paralel vizyonel projeleri hayata geçiriyor ve hayata kazandırıyoruz. Bu bilinçle Urfa'yı yarınlara hazırlamak vizyonlarımız arasında yer alıyor" dedi.

URFA'YA 2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Kentsel dönüşümün yaşandığı bölgeler ve Maşuk'ta devam eden konut yapımlarını inceleyen TOKİ Başkanı Ergün ise Urfa'da toplam yatırım bedellerinin 2 milyar lira olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'nın kendileri açısından büyük öneme sahip olduğunu da sözlerine ekleyen TOKİ Başkanı Turan, "Peygamber diyarı ilimiz Şanlıurfa'ya yaptığımız yatırımlarımız hayırlı uğurlu olsun. Şanlıurfa ilimizde devam eden uygulamalarımız ile yatırım bedelimiz yaklaşık 2 milyar lira olacaktır. Şu ana dek Şanlıurfa'da hastaneler, okullar, spor salonları ve sosyal donatılar inşa ettik. TOKİ olarak il genelinde bugüne kadar 12 bin 435 konut uygulaması başlattık.

Son olarak Şanlıurfa merkezde devam eden Sanayi Kentsel Dönüşüm uygulamamızın alanında incelemelerde bulunduk. Urfa'daki çalışmaları yakından takip ediyoruz" diye konuştu. 

YORUMLAR
  • yorum2016-05-26 08:18:19MAHMUT AKALTUN

    SAYIN BAŞKANIM EYYÜBİYE İLÇESİNEDE EL ATSANIZ MEMNUN OLURUZ

  • yorum2016-05-25 17:21:47İBRAM

    BAŞKANIMIZ YENİŞEHİR SOSYAL EVLERDENDE İLGİLENSE ÇOK İYİ OLUR HALİLİYE SELAHATTİN EYÜBİ MAH KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık