Ana Sayfa Urfa Haberleri Topçu Meydanı'nda Adeviyye İçin İbrahimi Duruş

Topçu Meydanı'nda Adeviyye İçin İbrahimi Duruş

Mısır’da, seçimle göreve gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yönetimine karşı askeri darbe yapılması ve Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda toplanan İhvan ve Mursi yanlılarına güvenlik güçlerinin ateş açması Urfa’daki Topçu Meydanı’nda protesto edildi. STK’ların organize ettiği protesto eylemi, Teravih Namazı ile başladı sahura kadar konuşma ve dualarla devam etti

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2013 Cuma 17:20
Topçu Meydanı'nda Adeviyye İçin İbrahimi Duruş

Şanlıurfalılar, Topçu Meydanı’nda düzenlenen programda Mısır’daki darbeyi protesto etti, görevinden alınan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi’ye destek verdi. Bini aşkın Urfalı; Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu bileşenleri olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD), ŞANİMDER, Veren-el, Ruha-Der, El Birliği ve Günyüzü Dernekleri ile Memur-Sen ve ona bağlı Eğitim-Bir-Sen gibi sivil toplum kuruluşlarının Topçu Meydanı’nda organize ettiği Rabiatul Adeviyye Dayanışma Gecesine katıldı. Programa Şanlıurfa’da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve beraberindeki Vali Celalettin Güvenç de bir süreliğine katıldı. Gündüz saatlerinde başlayan hazırlıklar sonucu yerlere serilen halılarda Teravih Namazı kılındı. Daha sonra yapılan duaların ardından kurulan platformda konuşmalar yapıldı.

 

ÇELİK: YAHUDİLERİ ÇOK BÜYÜTÜYORUZ

Çok sayıda kadın ve çocuğun da katıldığı organizasyonun öncülüğünü yapanlardan AGD’nin şube başkanı Fevzi Çelik burada yaptığı konuşmada yeryüzünde zulme uğrayan Müslümanların, Yahudilerin oyunları ve entrikaları sonucu katledildiğini ve birbirlerine düşürüldüğünü anlattı. “Gözümüze Masonları, komünistleri, Yahudileri o kadar çok yakınlaştırıyoruz ki arkasında bir ormanı kaybediyoruz” diyen Fevzi Çelik, Yahudilerin çok fazla yüceltildiğini, çok zengin ve güçlü olduklarının düşünüldüğünü ve onlardan korkulduğunu kaydederek, özetle şöyle konuştu: “‘Allah-ü Ekber” diyen siz değil misiniz? Korkaktırlar, cennetin sadece kendilerine ait olduğu iddiasındadırlar. Hayata düşkündürler. Kendilerinin Allah’ın oğulları, dostları ve peygamberin torunları olduklarını söylerler. Geçmişte birçok kez dinlerinden dönmüş, Allah’ın kendilerine vahyettiği dinden çıkmışlardır. Münafıktırlar. Nasıl oldu da bu özelliklere sahip olanlar dünyaya hakim oldu. Bu durum onların çalışmalarından mı kaynaklandı, yoksa biz Müslümanların tembelliklerinden ve vurdumduymazlıklarından mı? Yoksa Allah’ın ipine sımsıkı sarılmayıp emrine muhalefetten mi kaynaklandı. Maalesef her üçünden de kaynaklandı. Bugün dünyanın neresinde Müslüman varsa kan, gözyaşı, ölüm, kavga, mezhep çatışması ve türlü zulümler yaşanmaktadır. Oysa savaşanların ve birbirinin kanlarını akıtanların Allah’ı bir, peygamberi bir, kitabı birdir.”

AGD Şube Başkanı Çelik’in ardından bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların ardından kalabalık sahur saatlerine kadar Topçu Meydanı’nda ilahiler ve sohbetler eşliğinde geceyi geçirdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star