Ana Sayfa Urfa Haberleri Toru Şanlıurfa Platformun'da Yerel Medyayı Anlattı

Toru Şanlıurfa Platformun'da Yerel Medyayı Anlattı

Merkezi Ankara'da bulunan Şanlıurfa Platformu'nun periyodik olarak düzenlediği toplantılar dizisinde bu hafta Kanal Urfa'nın sahibi İbrahim Toru "Şanlıurfa'da Yerel Medya " konulu toplantıda konuştu.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2013 Cuma 23:28
Toru Şanlıurfa Platformun'da Yerel Medyayı Anlattı

Şanlıurfa'nın Platformu'nun  düzenlediği  "Şanlıurfa'da Yerel Medya " konulu toplantıda Kanalurfa'nın sahibi İbrahim Toru  konuştu.

Açılış konuşmasını yapan Habip Çadırcı; Şanlıurfa Platformu olarak bizi diger STK,lardan ayıran en büyük özellik fikir kulübü gibi çalışmalar yapmamızdır konusunda uzman kişileri davet ederek Urfa'nın sorunları tartışılıyor sorunlara, çözüm önerileri getiriliyor , tespitler yapılıyor , bu tespitler ilgillilere ,yetkililere ,siyasilere ve kamuoyuna duyuruluyor. Ayrıca Milletvekillerimiz,  Belediye başkanlarımız davet edilerek  Urfa ile ilgili gelişmeler hakkında fikir ve bilgi alışverişi yapılmaktadır. dedi

Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı'dan sonra söz alan Toru ; Hayatını bir başarı hikayesi kahramanı olarak fakirlikten Türkiye'nin en büyük 5 büyük oyuncak toptancısından biri olduğu , Urfa City AVM 'nin sahibi olduğunu urfa'nın en çok seyredilen televizyonunun Kanalurfa olduğu ifade etti.

Daha sonra Şanlıurfa'daki yerel medyanın mevcut durumunu, medya ile ilgili sorunları  kendi düşüncesine göre çözüm önerilerini anlattı .

Toru'nun diger bazı konularla ilgili  çeşitli düşünceleri şöyle ifade etti :

- Şanlıurfa sorunlarıyla ilgili toplum olarak  direnme yok, toplu ses çıkarmalıyız. Kişilerin degil genelin menfaatini düşünmeliyiz.

- 3 şeyin duyğusallığı yoktur. Siyaset, Futbol,Ticaret.

-Urfa halkı olarak en büyük eksiklerimiz ; Vizyon , Misyon, Enaniyet.

- Kanalurfa rating izlemede Türkiye'de 45. sırada Güneydoguda ise en çok izlenen kanaldır.

- Urfa'da sorunları dile getirecek , gerçek anlamda tenkit edecek STK lar bulunmamaktadır .dedi

Konuşması bittikten sonra Şanlıurfa Platformu Üyeleri  konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler , çözüm önerileri sundular .Toru'da tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.

Ayrıca Toru ,Şanlıurfa Platformu'yla beraber Şanlıurfa ile ilgili her türlü etkinlikte işbirliği yapabileceklerini  ifade etti.

Toru Şanlıurfa Platformunun kısa süre önce kurulmasına rağmen Şanlıurfa Platformu'nun yaptığı etkinliklerin başta Şanlıurfa ve Türkiye'de ses getirdiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık