Ana Sayfa Urfa Haberleri Trafiğe çare olmadı

Trafiğe çare olmadı

Şanlıurfa’ya trafik yükünün azaltılması amacıyla büyük umutlarla yapılan abide köprülü kavşağı istenileni karşılayamadı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2015 Perşembe 13:45
Trafiğe çare olmadı

Şanlıurfa’ya trafik yükünün azaltılması amacıyla büyük umutlarla yapılan abide köprülü kavşağı istenileni karşılayamadı.

 

Şanlıurfa gün geçtikçe nüfusu artan şehirlerin başında geliyor. Zaten doğum oranı ve genç nüfus bakımından zirvede yer alan şehir, dışarıdan aldığı göçlerle de bir hayli kalabalıklaştı.

Kaldırımlarda, park, bahçelerde bu yoğunluğu görebilmek mümkün.

 

Şehrin kalabalıklaşması farklı sorunları da beraberinde getiriyor. Bunlardan en önemlisi ulaşım ve buna bağlı olarak yaşanan trafik çilesi. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde görmeye alıştığımız bu çileyi artık Şanlıurfa’da yaşıyor.

 

Nüfus fazlalığı ve beraberinde araç sayısının artması, yolların darlığı bu problemin ana nedenlerinden.

 

Bu sorun Şanlıurfa’da yaşayan her bir bireyi rahatsız ettiği gibi şehrin idarecilerini de düşündürüyor. Sıkıntıyı minumum seviyeye indirmek isteyen yetkililer farklı projeleri hayata geçirmeyi planlaya dursunlar, daha önce yapılan projelerdeki eksiklikler kendini iyiden iyiye göstermeye başladı.

 

Dönemin başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Abide köprülü kavşağı da şehirde yaşanan trafik sorununa çare olmadı. Özellikle akşam saatlerinde bir hayli yoğun olan kavşakta gerek toplu taşımayı kullanan vatandaşlar gerekse de araç sahibi olanlar bir yerden bir yere giderken büyük bir sıkını yaşıyor. 15 dakikalık bir yere 45 dakika gibi bir sürede giden vatandaşlar, köprülü kavşağın yönünün ters istikamette yapıldığı ve trafiği rahatlatmadığı aksine daha da içinden çıkılmaz bir hal aldığı yönünde görüş belirtiyorlar.

 

Söz konusu ulaşım olunca farklı farklı iddialarda gündeme gelmiyor değil. Projenin yeterli olmadığının konuşulduğu ortamda Abide’nin üzerinden bir köprünün dahi geçmesi gündeme gelmişti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık