Ana Sayfa Urfa Haberleri TRAFİĞİ RAHATLATALIM DERKEN…

TRAFİĞİ RAHATLATALIM DERKEN…

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi yol güzergâhlarını düzenlemek için dışarıdan birçok uzaman davet etti, çalışmalar yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2015 Cumartesi 10:07
TRAFİĞİ RAHATLATALIM DERKEN…

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi yol güzergâhlarını düzenlemek için dışarıdan birçok uzaman davet etti, çalışmalar yaptı. Trafiğin hizaya sokulması hedefleniyordu. Kimi yerlerde bu kısmen de olsa başarılabildi. Ama gelin görün ki bazı noktalarda ise içinden çıkılmaz bir hal aldı. Belediye yoğunluğu azaltayım, kalabalıklığı, sıkışıklığı hafifleteyim derken trafik daha kötü oldu.

Yolcuların toplu taşıma aracına binerken görüntüleri aklımıza İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerdeki durakları getirirken, toplu taşımadan inip karşıdan karşıya geçmeleri ayrı bir sorun.

Sorun diyoruz çünkü yaya karşıdan karşıya geçmek için çalışırken, sürücü ise bir an önce gideceği yere ulaşmaya çalışıyor. İki tarafın bu mücadelesinde aksayan yine trafik oluyor.

Bir diğer konu ise çarşı istikametinden gelen araçların ziraat bankası yanındaki yolu kullanması. Zaten kalabalık olan bu yol yeni uygulamayla daha kalabalık bir hal aldı. Üstüne abideden ve Topçumeydanı istikametinden gelen araçlarında eklenmesi sürücü açısından saç baş yolduran bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Uzun lafın kısası toplu taşıma aracını kullanan şoförlere de kendi aracı ile yola çıkan sürücüye de ve daha önemlisi kilit noktalarda, karşıdan karşıya geçmenin bir hayli zor olduğu büyük caddelerde karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşa da Allah yardım etsin.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık