Ana Sayfa Urfa Haberleri Triptik Akçakaleye’ye Geliyor

Triptik Akçakaleye’ye Geliyor

Türkiye’den Suriye’ye, uluslararası yolculuk yapan taşıtların aldığı belge artık Akçakale’den alınacak.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2011 Çarşamba 18:54
Triptik Akçakaleye’ye Geliyor
Bu belge ile artık uğranılan ülkelerde taşıt için bir daha gümrük vergisi verilmeyecek.

Araçları ile Akçakale Gümrük Kapısı'ndan yurtdışına çıkış yapacak vatandaşlar zorunlu olarak almaları gereken triptik belgesi için bundan böyle Şanlıurfa’ya gitmek zorunda kalmayacak.

İşlemlerini
Akçakale gümrük idaresinde yapacaklar. Triptik bürosunun Akçakale Gümrük İdaresi Binasında açılması için girişimde bulunan, Türkiye Turing Otomobil Kurumu Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki Başkan Vekili Hakan Sukayar, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Akbulut, Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Sulu, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Emre Bilgili, Triptik İşletmesi Baş Müdürü Gazi Pirdoğan, Kurum Avukatı Mansur Topçuoğlu, Şanlıurfa Turing Büro Müdürü Murat Soyer, ile birlikte  Akçakale Gümrük bölgesinde gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ nın davetlileri olarak Şanlıurfa’ ya geldi.


Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyet Akçakale İlçe Kaymakamı Şefik Aygöl’ den gümrüğün işleyişi ile ilgili bilgi alış verişinde bulundu.

Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, konu ile ilgili yapılan açıklamada” Türkiye’den Suriye’ye, uluslararası yolculuk yapan taşıtların aldığı triptik belgesini vatandaşlarımız önümüzdeki günlerde Akçakale’den almaya başlayacaktır. Akçakale gümrük idaresinde hizmet vermeye başlayacak olan büro, araç sahiplerinin zamanı kullanmak ve hizmette verimliliği artırmak için Türkiye Turing ve otomobil kurumu yetkilileri ilçemize gelerek bir dizi temaslarda bulundular. Görüşmeler verimli geçmiş ve önümüzdeki günler içerisinde bu hizmete verilmeye başlanacaktır.”dedi.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star