Ana Sayfa Magazin TRT Genel Müdürü Şahin, Rojin'den özür diledi

TRT Genel Müdürü Şahin, Rojin'den özür diledi

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, sanatçı Rojin hakkında kullandığı ifade için kamuoyundan ve Rojin'den özür diledi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2011 Pazar 05:41
TRT Genel Müdürü Şahin, Rojin'den özür diledi
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, sanatçı Rojin hakkında kullandığı ifade için kamuoyundan ve Rojin'den özür diledi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, ''Sanatçı Rojin'le ilgili maksadı aşan bir ifade kullandım. Bundan dolayı hem kendisinden hem de Türkiye kamuoyundan özür diliyorum'' dedi.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, dar katılımlı ve basına kapalı bir toplantıda, hiç istenmeyen bir hadise yaşandığını belirtti.

''Sohbet esnasında sözün, son yıllarda ülkede yapılan en önemli açılımlardan biri olan TRT'nin Kürtçe yayın yapan kanalı TRT 6'ya geldiğini'' ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

''Toplantıda bulunanlardan biri, kanalın yayıncılık anlayışını hakkaniyetsiz bir biçimde eleştirdi. Kışkırtıcı nitelikteki soru ve ifadelerin ardından ben de TRT 6'nın yayıncılık sürecinde karşı karşıya kalınan zorlukları anlatırken, sanatçı Rojin'le ilgili maksadı aşan bir ifade kullandım. Bundan dolayı hem kendisinden hem de Türkiye kamuoyundan özür diliyorum.''

İbrahim Şahin, yapılan bir toplantıda Kürt sanatçı Rojin için "Aşüfte kadın" ifadesini kullanmış ve bunlar basına yansıyınca Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı sanatçı Rojin'i arayarak üzüntüsünü bildirmişti. Sanatçı Rojin de, İbrahim Şahin'in bu hakareti üzerine dava açacağını açıklamıştı.(uçan kuş)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık