Ana Sayfa Teknoloji TSK 27 Nisan Bildirisini Kaldırdı

TSK 27 Nisan Bildirisini Kaldırdı

Genelkurmay Başkanlığı'nın 27 Nisan 2007'de yayınladığı bildiri, TSK'nın resmi internet sitesinden kaldırıldı.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2011 Pazartesi 07:17
TSK 27 Nisan Bildirisini Kaldırdı
Genelkurmay Başkanlığı, resmi internet sitesini yeniledi. 'www. tsk. tr' adresli internet sitesinde, tarihe '27 Nisan e-muhtıra' olarak geçen bildiri de kaldırıldı. Genelkurmay, açıklamasında, "Genelkurmay internet sitesi güncellenerek kamuoyunun hizmetine sunulmuştur. " denildi.

Güncelleme sonrasında basın duyurusu ve açıklamaları, internet sitesinde sadece son 7 gün içinde yayımlananları kapsar hale getirildi. Daha önceki basın duyuruları ve açıklamalar, internet sitesinden kaldırıldı. Böylece tartışmalara konu olan 27 Nisan'daki açıklama da siteden kaldırılmış oldu.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden terör örgütüne yönelik operasyonlar konusunda açıklama yapmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı da internet sitesinde yeni bir değişiklik daha yaptı.

Daha önce Genelkurmay sitesinde yer alan "Bölücü Terör Örgütüyle Mücadelede Haftalık Durum; Bölücü Terör Örgütü Tarafından Gerçekleştirilen Patlayıcı Madde ve Mayın Kullanma Olayları" bölümleri de kaldırıldı.

Genelkurmay'ın yeni düzenlemesinde, "Kara Sınırı İhlalleri, Hava İhlalleri, Kara Suları İhlalleri, Yasadışı Sınır Geçişleri, TSK'nın Yürüttüğü Arama-Kurtarma Faaliyetleri, TSK'nın Yangın ve Doğal Afetlerde Sağladığı Destek Faaliyetleri ve Anıtkabir Ziyaretçi Sayısı" bilgileri yer alacak. (haberler.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık