Ana Sayfa Urfa Haberleri Tugayın İçinden Geçen Çevre Yolu Açıksu'ya Bağlandı

Tugayın İçinden Geçen Çevre Yolu Açıksu'ya Bağlandı

Yaklaşık bir yıldır Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapımı devam eden kentin Kuzey Batı çevreyolu Açıksu Caddesine bağlandı.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2013 Çarşamba 10:47
Tugayın İçinden Geçen Çevre Yolu Açıksu'ya Bağlandı

İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Kavşağından başlayarakŞanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı içerisinden 1 kilometre mesafesi olan çevre yolunun trafiğe açılması için tugayın yol üstünde yapımı devam eden iki köprünün tamamlanması bekleniyor. Şanlıurfa Kuzey Batı Çevre yolunun Tugay içerisindeki 1 kilometrelik alanda 320 bin metreküplük kazı çalışması yapılarak tamamlandığı şuan ise yolun Ahmet Yesevi Mahallesine bağlandığı bildirildi. Buradan da Direkli Mahallesi ve Evren Sanayi Sitesine bağlanacak olan Kuzey Batı Çevre Yolunun son noktası Evren Sanayi sitesinden Gaziantep yolu. Şanlıurfa'nın etrafındaki 36 kilometrelik çevre yolu halkasının sonuncusu olan Kuzey Batı Çevre Yolunun, kentin trafiğine önemli ölçüde nefes aldıracak. Direkli, Ahmet Yesevi, Karaköprü'de ikamet eden iş yeri Organize Sanayi Bölgesinde ve Evren Sanayi Sitesinde bulunan esnaf ve işçilerin yolunu kısaltacak olan Kuzey Batı Çevre Yolu ilk etapta Ahmet Yesevi Açıksu Caddesine kadar olan kısmı trafiğe açılacak.

Şanlıurfa Kuzey Batı Çevre Yolunun bir milat olduğunu belirten Belediye başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, "Yol üzerinde şuan 2 köprü yapılıyor. Yolun açılması için bu köprüleri bekliyoruz. Yolu biz Devteşti'nde 12 metrelik yola oradan da Süleymaniye'ye bağlamış olacağız. Oradan sonrası ise Karayolları ağına devredilecek. Bu yolun bize maliyeti 15 Milyon TL oldu. Bundan sonraki görev Karayollarının, onlar da bu yolu Akabe'ye bağlayacak. Bakın büyük proje, büyük proje, öyle büyük projelerimiz var ki, herkes görüyor. Askeriyenin içinden geçirdiğimiz çevre yolu bile bir milattır Diyarbakıryolu. Şimdi yeni stadyumun oradan giriyorsunuz tam lunaparkın çıkıyorsunuz"

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık