Ana Sayfa Güncel Tugay'ın taşınması için çalışmalar hız kazandı

Tugay'ın taşınması için çalışmalar hız kazandı

Şanlıurfa’da 20.ci Zırhlı Tugay’ın şehir merkezinden taşınmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor.TUGAY’ın yerine botanik park yapılması kararlaştırılırken, süreçte çalışmaların hızlandırdığı kaydedildi.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2016 Salı 12:13
Tugay'ın taşınması için çalışmalar hız kazandı

Aziz Çiftçi/URFAHABER.NET-ÖZEL HABER

ŞANLIURFA’DA yıllardır tartışma konusu olan Şanlıurfa 20.ci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın taşınması konusunda çalışmalar hız kazandı. Tarım Bakanı  Faruk Çelik Başta olmak üzere AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı yönetiminin özellikle üzerinde durduğu Tugay projesinde şimdilik yer aranıyor.TUGAY için Organize Sanayi Bölgesi yakınlarındaki 13 bin dönümlük arsa önerilirken, süreçte sona gelindiği kaydedildi.

HALKIN HİZMETİNE SUNULACAK

Kentin bir başka yerine taşınacak olan Tugay’ın yeri Şanlıurfa halkının hizmetine sunulacak.Projede Yapay gölet, Biyoloji gölet, Piknik alanları, Yüzme havuzları, Halı sahalar ,Bisiklet ve yürüyüş yolları,Masal Diyarı,Çocuk oyun alanları,Go-Kart pisti,Kütüphane, Yazlık sinema, Anfitiyatro,Planetaryum (11NisanKurtuluş savaşı, Hz. İbrahimin hayatı, Urfa’nın genel tanıtımı vs 3 Boyutlu filmlerle desteklenecek.Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nın şehir dışına çıkmasıyla birlikte o alanda Şanlıurfa’ya nefes verebilecek bir botanik park çalışması yapılacaktır. Artık tugayın şehir içerisinde kalmasının bir anlamı yok ve bu yönde proje çalışmamız olacak. Bu çalışmaları kamuoyuna açıklayacağız. Şanlıurfa’da yeşil ve yeşil alanlar önemlidir” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR
  • yorum2016-10-18 15:02:09ali

    çok değerli nihat çiftçi belediye başkanımız bu proje çalışmasından dolayı tebrik eder bu konudaki çalışmayı sonuna kadar götürmesini temeni ediyorum

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık