Ana Sayfa Urfa Haberleri TUĞLUK: KOBANİ’DE İRADE SAVAŞI SERGİLENİYOR, IŞİD KAYBETTİ

TUĞLUK: KOBANİ’DE İRADE SAVAŞI SERGİLENİYOR, IŞİD KAYBETTİ

Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı ve Van Bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk, Kobani’nin düştü ve düşecek sözlerine karşı sert açıklamalarda bulunarak Kobani’de irada savaşının sergilendiğini ve IŞİD’in kaybettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2014 Salı 08:34
TUĞLUK: KOBANİ’DE İRADE SAVAŞI SERGİLENİYOR, IŞİD KAYBETTİ

Haftalardır Kobani’deki savaşı yakinen takip eden Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı ve Van Bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk Ruha TV’ye Kobani’deki gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

IŞİD militanlarını barbar olarak tanımlayan Tuğluk şunları belirtti: “ Yaklaşık 56 gündür Kobani’de IŞİD barbarlığını yakinen takip ediyoruz, gerçekten barbarca ve Dünyadaki belki en büyük silahlara sahip silahlar ile Kobani’ye saldıran IŞİD yürüttüğü bu savaşta yenildi. Çünkü karşısında onlarından silahlarının karşısında bir irade savaşı verildi. Gerçekten Kobani savunması aslında vahşete karşı demokrasinin, barbarlığa karşı özgürlüğün, silaha karşı eşitliğin mücadelesi idi, insanlığın mücadelesi idi ve çok kahramanca direnişler yaşandı, bu vahşete karşı büyük bir irade savaşı sergilendi. Sınırın bu tarafından halkımızın yiğit evlatlarının onurlu direnişini gözlemledik. Dolayısıyla Kobani savaşının başladığı dönemlerde Tayip Erdoğan çok büyük bir hevesle Kobani düştü düşecek dedi ama bizler biliyorduk Kobani’nin düşmeyeceğini çünkü bizler Kobani’de modern silahların karşısında çok güçlü bir iradenin, büyük bir kararlığının, büyük bit insanlık mücadelesinin verildiğini biliyorduk ve dolayısıyla yanıldılar YPG ve YPJ’nin gösterdiği direniş bugün oradaki DAİŞ çetelerini geriletmiş durumda şuan insatif YPG’nin eline geçmiş durumda dolayısıyla Kobani’de IŞİD’e destek verenler, sırtını sıvazlayanlar,IŞİD ile iş birliği yapanlar kaybettiler.”Diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık